TOYOTA PARA TECH

Konstruktéři z Toyoty ve spolupráci s Andreou Eskauovou, držitelkou několika zlatých medailí z paralympijských her, posouvají hranice možného a nemožného ve světě cyklistiky.
PŘEDSTAVUJEME
Andrea Eskau
Andrea Eskauová je držitelkou čtyř zlatých a jedné stříbrné medaile jako paralympijská sportovkyně jezdící na ručním kole. Rovněž získala čtyři zlaté, čtyři stříbrné a dvě bronzové medaile z paralympijských zimních her. Nyní ve spolupráci s Toyotou posouvá své hranice ještě o kousek dál.
Para Tech Power
Konstruktér Roger Kirschner se narodil s ochrnutou levou polovinou těla. Oba jeho rodiče byli profesionálními závodními jezdci, a tak chtěl udržet tempo s jejich rychlým životním stylem. Andrea Eskauová utrpěla poranění páteře v důsledku nehody na kole. Ani ona nechtěla zpomalit, a namísto toho se rozhodla závodit na paralympijských hrách.

Její odhodlání jet stále rychleji nepolevilo ani po získání čtyř zlatých medailí z letních paralympijských her a dalších čtyř ze zimních. Roger a Andrea spolupracovali s týmem konstruktérů z Toyoty na dalším vylepšování jejího ručního kola. Její nové ruční kolo je v současnosti o 30% lehčí a má optimální vlastnosti k tomu, aby Andrea naplno využila svůj potenciál.
Podíval jsem se na stávající kolo a okamžitě jsem to ucítil. Potřebuje to novou koncepci… vyšší tuhost, ale menší hmotnost. Je zajímavé, že hovořím se závodníkem a závodním vozidlem v jedné osobě, protože ona představuje samotný motor.
Roger Kirschner
Konstruktér
The curved, multicolored lines of a Toyota race car reflect track lights. A driver waits behind the wheel.

Technologie mobility
Konstruktéři automobilky Toyota vzali technologie používané závodním týmem TOYOTA GAZOO Racing a využili je k vytvoření ručního kola pro Andreu – lehčího a tužšího, než na jakém dříve jezdila.


Vize mobility
Toyota věří v rovnost přístupu prostřednictvím mobility. Podpora sportovců jako je Andrea je pouze jedním z příkladů toho, jak Toyota pomáhá lidem bez ohledu na jejich schopnost plně využívat jejich potenciál.

Vyhrazeno sportovcům
Toyota s Andreou v posledních sedmi letech spolupracuje na nejrůznějších projektech, včetně jejího zakázkového skibobu. Zasazujeme se poskytovat našim sportovcům nástroje, které potřebují k tomu, aby zakusili sílu, kterou nám dává pohyb.


Olympijské a paralympijské hry
Jako celosvětový partner pro mobilitu Mezinárodního olympijského výboru a Mezinárodního paralympijského výboru se Toyota zasazuje o využívání lidského potenciálu prostřednictvím svobody pohybu. Pomáhá olympijským i paralympijským nadějím dosáhnout jejich cílů zvyšováním dostupnosti, zviditelňováním a zlepšováním technologií. Toyota prostřednictvím partnerské spolupráce povzbuzuje lidi celého světa, aby učinili první krok k dosažení svých snů, bez ohledu na pohlaví, věk, národnost nebo hendikep, protože v Toyotě věříme, že když máme svobodu pohybu, nic není nemožné.

Slicing through the wind, Paralympian Andrea Eskau cranks her custom handbike forward.

TOYOTA GAZOO Racing
Zapojení Toyoty do motoristického sportu má zvláštní poslání: zdokonalovat nejen naše vozidla, ale i pracovníky, kteří stojí za jejich výrobou. Toto je výrobní filozofií Toyoty již od časů našeho zakladatele Kiičira Toyody. Plný potenciál vozidel se projevuje za extrémních podmínek motoristického sportu. Potenciál, který při běžném ježdění ani nevyužijeme. Motoristický sport nám umožňuje testovat nejzazší hranice vozidel – a posouvat tyto hranice ještě dále, abychom dokázali vyrábět stále lepší automobily.