PŘÍBĚHY 'NEMOŽNÉHO'

Není snadné překonávat hranice 'nemožného', ale tito sportovci jsou sami nejlepším důkazem toho, že máme-li svobodu pohybu, nic není nemožné.

Andrea Eskau - Běžecké lyžování tělesně postižených

Držitelka několika medailí z paralympijských her Andrea Eskauová na svém ručním kole vyrobeném na zakázku.
NAROZENA

21. března 1971

MĚSTO, KDE JE DOMA

Apolda, Německo

SPORT

Atletika a běžecké lyžování tělesně postižených

PARALYMPIJSKÉ HRY

2008, 2012, 2016
ZIMNÍ PARALYMPIJSKÉ HRY
2010, 2014

DOSÁHNOUT NEMOŽNÉHO

Účast ve sportech tělesně postižených byla pro Andreu zpočátku jen východiskem z nouze, avšak zanedlouho se tato supervýkonná německá sportovkyně stala jednou z nejvýraznějších osobností paralympijské scény jak v letních, tak v zimních sportech. Nejdříve zkoušela basketbal vozíčkářů, ale postupně rozšířila oblast svého zájmu na běžecké lyžování a biatlon tělesně postižených, závody vozíčkářů a závody na handbiku.

K dnešnímu dni je Andrea držitelkou celkem 37 medailí ze světových šampionátů a je 27násobnou mistryní světa v cyklistice, biatlonu a běžeckém lyžování tělesně postižených.

"To odříkání a dřina, kterou obětovala (výhře zlaté paralympijské medaile) je skutečně nesmírná a jsme velmi hrdí na to, že můžeme být malou součástí Andreina týmu."
– Inženýr Toyota TMG

/

Získala jsem spoustu medailí, ale pro mě má největší význam možnost závodit a chovat se jako sportovkyně férově. To je podle mého názoru nesmírně důležité.

Toyota, inspirovaná nezdolnou vůlí a odhodláním této sportovkyně, Andreu oslovila s nabídkou spolupráce v roce 2012. S důrazem na pohodlí a rychlost jsme společně vypracovali návrh individuálního řešení jejího závodního vozíku a monolyže s lehkou konstrukcí z uhlíkových vláken - díky nám bude mít tato hvězdná sportovkyně na nadcházející paralympiádě možnost zazářit ještě výrazněji.

Brad Snyder - Plavání tělesně postižených

Ačkoli Brad Snyder přišel ve válce o zrak, s plaveckými brýlemi posunutými do čela hledí vzhůru, jakoby vstříc tribunám.
NAROZEN

29. února 1984

MĚSTO, KDE JE DOMA

Reno, Nevada, USA

SPORT

Plavání tělesně postižených

PARALYMPIJSKÉ HRY

2012, 2016

DOSÁHNOUT NEMOŽNÉHO

Nejsvobodněji se Brad Snyder cítí ve vodě. Plavat se naučil ještě jako předškolák na Floridě, závodit začal v 11 letech. Později se stal kapitánem plaveckého týmu na vojenské námořní akademii.

"Život se zrakovým postižením, život slepce, život v naprosté temnotě, to je něco, co jsem si v době před mým osudovým zraněním absolutně nedokázal představit… díky paralympiádě jsem pochopil, že i když nevidím, pořád je tu ještě spousta věcí, které dokážu dělat."

Když se zraněný Brad vrátil domů z Afghánistánu, musel se naučit, jak zvládnout život v naprosté tmě. Velkou oporou mu byla rodina, která tomuto dříve neohroženému drsnému vojákovi musela pomáhat se základními úkony, jako je najíst se, obléknout a trefit do koupelny.

Chci, aby můj příběh slyšeli všichni. Chci inspirovat budoucí generaci sportovců, aby snili o tom, že se jednou dostanou na paralympijské stupně vítězů.

Just months into recovery, Brad decided to return to the waters that he found so familiar. One year to the day after his losing his eyesight while on duty, he proudly stood on the Paralympic podium to take home the gold for Team USA. Among swimmers with complete visual impairment, Brad is the current world-record holder for the 100-meter freestyle.

Today, Brad has a new ambition: to adopt a second sport and compete in the Paratriathlon in Tokyo 2020.

Zasazení automobilky Toyota

Toyota je celosvětovým oficiálním partnerem Mezinárodního olympijského výboru a Mezinárodního paralympijského výboru pro mobilitu, neboť usilujeme o to, aby lidé byli schopni dostat se dále – až za cílovou čáru, za hranice nemožného.Spolupráce s Mezinárodním olympijským výborem a Mezinárodním paralympijským výborem na pomoc sportovcům dosáhnout jejich snů je pouze jednou z částí našeho upřímného zasazení rozvíjet lidský potenciál prostřednictvím svobody pohybu.

Akio Toyoda nadšeně hovoří s otevřenou náručí.
"Pod touto olympijskou a paralympijskou vlajkou opět potvrzujeme význam sportu pro spojování lidí."

AKIO TOYODA

President, Toyota Motor Corporation