Vůz, který produkuje pouze kapky vody

 
/

Toyota Mirai možná vypadá jako kterýkoli jiný čtyřdveřový sedan. Je po všech stránkách praktická, bezpečná a snadno se řídí jako běžný vůz, lze ji natankovat během několika minut a na jednu nádrž ujede až 500 km. Rozdíl je v tom, že do nádrže Mirai se namísto benzínu tankuje vodík.

/

Srdce Mirai tvoří propracovaný palivový článek, jenž přeměňuje plynný vodík uložený v tlakové nádrži na elektřinu. Vozy s vodíkovými palivovými články se podobají elektromobilům příští generace, avšak něčím jsou jedinečné: jejich výfukové emise obsahují jen čistou vodu. Žádné škodlivé emise oxidu uhličitého, oxidů dusíku nebo pevných částic. A žádné dobíjení, stačí jednoduše natankovat jako v případě klasických vozů.

/

Mirai umožňuje uskutečnit věci dříve nemožné, kapku po kapce. Přednosti Toyoty Mirai s jejím revolučním bezemisním pohonem využívají po celém světě nejrůznější podniky, taxislužby a aplikace na sdílení jízd, či dokonce policejní sbory, usilující o snížení dopadů jejich vozového parku na životní prostředí.

Přetváříme naši společnost na cestě k bezemisnímu světu
/

Naše planeta potřebuje nový zdroj energie, trvale udržitelný systém s potenciálem nahradit fosilní paliva. A odpověď? Vodík. V případě výroby za použití obnovitelné energie, např. ze slunce nebo větru, má vodík zcela nulovou uhlíkovou stopu, a na rozdíl od jiných zdrojů energie se snadno skladuje a přepravuje ve větších objemech. Ale to nejlepší nakonec: jediným vedlejším produktem vodíku je čistá voda.

/

Změna určitě nenastane přes noc, nicméně vodík mění tvář dopravy – a je připraven zvládnout mnohem více. Vodík by do roku 2050 dokonce mohl zastoupit bezmála jednu pětinu celkově spotřebované energie. Pracujeme neúnavně na naplnění naší vize bezemisní vodíkové společnosti, ať již se jedná o pohon vozidel a výrobních závodů nebo vytápění domácností a firem.

Konec konců, toto je naše ‚nemožné‘. A jsme odhodláni jej přetavit ve skutečnost, kapku po kapce.