Mirai Comfort - 4dveřový sedan

 • 12,3" multimediální displej
 • JBL prémiové audio
 • Navigace
 • 19" stříbrná litá kola (5 dvojitých paprsků)
Porovnat
Toyota Mirai - Comfort - 4dveřový sedan
  • Modrá noční Pokračovat s tímto motorem
 • Modrá zářivá Pokračovat s tímto motorem
 • Stříbrnošedá Pokračovat s tímto motorem
 • Stříbrná ušlechtilá Pokračovat s tímto motorem
 • Červená karmínová Pokračovat s tímto motorem
 • Bílá perleťová Pokračovat s tímto motorem
 • Černá klasická Pokračovat s tímto motorem
od
1 700 000 Kč
Emise
0 g/km

Ukázat více typů Mirai

0 g/km

nulové emise

do 650 km

dojezd na jedno natankování

5 min

krátká doba tankování

182 koní

Celkový výkon

Nová Toyota Mirai – nejdůležitější vlastnosti

 • Design

  Nová Mirai, postavená na zbrusu nové platformě s delším rozvorem, je nyní širší a nižší. To se odrazilo ve vyšší jistotě pramenící z nízkého těžiště ve prospěch maximální stability. Dobrou aerodynamiku umocňuje delší zadní převis karoserie.

 • Pohon

  Mirai zprostředkuje pozoruhodně tichý zážitek s bezkonkurenčním jízdním pohodlím. Revoluční technologie vodíkových palivových článků zaručuje cestování se skutečně nulovými emisemi při dojezdu plných 650 km.

 • Technologie v interiéru

  Toyota Mirai díky svým špičkovým technologiím zaručuje plnou kontrolu za všech situací. Na velkém head-up displeji s promítáním na čelní sklo můžete sledovat pokyny k dalšímu odbočení, dopravní značky, rychlostní upozornění nebo pozici na vozovce dle údajů asistenta pro udržení v jízdním pruhu.

Vodíková technologie

Vodík tvoří celých 75 % hmoty vesmíru, najdeme jej ve všech živých organismech a ve vodě, odkud ho lze získávat elektrolýzou iniciovanou energií z obnovitelných zdrojů. Je to přírodní, všeobecně dostupný zdroj energie, který se může stát základem pro budování ekologické společnosti budoucnosti.

Toyota Mirai

Jak funguje palivový článek?

Palivový článek vytváří elektrickou energii tak, že váže vodík čerpaný z nádrží a kyslík ze vzduchu. Tato energie pohání elektromotor a dobíjí akumulátor. Automobily poháněné vodíkem během jízdy neuvolňují do prostředí žádné škodlivé plyny ani jiné nečistoty, pouze vodu.

Toyota Mirai

K čemu se vodík používá?

Vodík může představovat dokonalý zdroj energie nejen pro automobily, ale i pro dopravu, ať už těžkou, námořní nebo veřejnou. Již nyní pohání rakety vystřelované do kosmického prostoru, servery největších technologických korporací na světě a je vhodný i pro vytápění Vašeho domu.

Toyota Mirai

Budování zodpovědné společnosti

Plány Toyoty sahají dál, než jen ke zkonstruování bezemisních automobilů. Toyota Hydrogen Society mění tvář dopravy v Evropě, propaguje budování společnosti založené na vodíku. Od domů vytápěných vodíkem, až po Toyotu Mirai napájenou vodíkem – Toyota se snaží chránit globální prostředí pro příští generace a vytváří vzájemně propojená řešení.

Prohlédněte si vůz dokola

Seznamte se s klíčovými prvky výbavy Toyoty Mirai. Otáčejte vozidlem a prohlédněte si jej ze všech stran.

 • Nepřehlédnutelný design, suverénní jízdní schopnosti

  Nová Toyota Mirai se svým sportovním postojem a dynamickými proporcemi zanechá dlouho trvající dojem i poté, co projede kolem. Pečlivým návrhem každého aspektu vozu se podařilo docílit požadovaného vzhledu i maximálně hospodárného provozu.

 • 650 km příjemného cestování

  Nová Toyota Mirai překypuje inovacemi navrženými pro maximální požitek z jízdy. Hospodárná technologie vodíkových palivových článků zprostředkuje opojné zážitky za volantem. Toyota Mirai míří za nulovou hranici.

 • Inovace na dosah ruky

  Toyota Mirai díky svým špičkovým technologiím zaručuje plnou kontrolu za všech situací, ať již cestou do práce nebo při zdolávání dálkových tras.

 • Vždy o dva kroky napřed

  Vůz vybavený nejmodernějšími technologiemi Toyota Safety Sense, jako je např. předkolizní bezpečnostní systém s aktivním asistentem řízení, předvídá možná rizika a pomáhá vyhnout se nehodám, případně alespoň zmírnit jejich následky. Nová Toyota Mirai zaručuje ochranu odpovídající jejím mimořádným jízdním schopnostem.

Čistší vzduch, ať již se vydáte kamkoli

Systém čištění vzduchu (jejž Toyota představuje jako první) eliminuje škodliviny jako např. oxid siřičitý a oxidy dusíku. Dospělá osoba za rok vydýchá přibližně 4 730 400 litrů. Tentýž objem vzduchu Mirai přečistí ujetím vzdálenosti 10 tisíc kilometrů.
Toyota Mirai

Tankování auta poháněného vodíkem je složitější, než čerpání benzínu.

Tankování vodíku u čerpacího stojanu trvá necelých 5 minut.

Toyota Mirai

Automobily s palivovými články produkují dvakrát více vody než auta s benzínovými motory.

Automobily poháněné palivovými články vytvářejí víceméně tolik vodní páry na kilometr jako auta s benzínovými motory.

Toyota Mirai

Výroba vodíku je složitá a drahá.

Vodík, který v současné době představuje masově využívanou surovinu, je snadno dostupný z mnoha přírodních zdrojů.

Toyota Mirai

Palivové články jsou drahé a nikdy se nebudou používat v masovém měřítku.

Ve srovnání s rokem 2007 klesly ceny palivových článků na polovinu. Díky technickému pokroku se můžeme s využitím palivových článků setkat prakticky všude.

Toyota Mirai

Vodík není bezpečný.

Vodíkové nádrže jsou vyrobeny z uhlíkového vlákna a pečlivě testované. Jsou stejně bezpečné jako jsou v autech naftové nádrže nebo nádrže na zemní plyn.

Toyota Mirai

Vodík je nové palivo.

Vodík se v průmyslu používá již řadu let jako pohonná hmota do autobusů, vysokozdvižných vozíků, lodí, ba dokonce raket.

Nejvyspělejší systém parkování od Toyoty

Tento plně automatický systém parkování přebírá kontrolu nad řízením, ovládáním pedálů i řazením a zastaví přesně tam, kde určíte.
EURO NCAP