1. Společnost
  2. Novinky
  3. RAV4 Plugin
Chci...
Chci...

Nová vlajková loď hybridních modelů Toyota: RAV4 Plug-in Hybrid

Tradice SUV s dvojím charakterem

Nová Toyota RAV4 Plug-in Hybrid staví na více než 20 letech vedoucího postavení automobilky Toyota na poli technologií hybridního pohonu. Výkonnější, ale zároveň i ekologičtější a hospodárnější než jakýkoli jiný vůz v této kategorii, bude stát na samotném vrcholu páté generace řady RAV4, řadící se k nejoblíbenějším SUV na evropském trhu.

Hospodárný hybridní výkon

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid, postavená na podvozkové platformě GA-K a vybavená inteligentním systémem elektrického pohonu všech kol Toyota AWD-i, spojuje nejmodernější hybridní technologie od Toyoty s velmi úsporným benzínovým motorem 2,5 litru 'Dynamic Force'. RAV4 Plug-in Hybrid s celkovým systémovým výkonem 306 k/225 kW* akceleruje z místa na 100 km/h za pouhých 6,2 sekundy*.

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid je i přes svůj působivý výkon pozoruhodně ekologická – díky nové lithium-iontové baterii o vysoké kapacitě a vylepšené jednotce řízení energie hybridního systému činí emise CO2 necelých 29 g/km*.

*Neoficiální údaje na základě testování podle WLTP, čeká se na konečnou homologaci

Schopnosti elektromobilu v praktickém provozu

Vzhledem k nabídce čtyř jízdních režimů může řidič hladce přepínat mezi hybridem a čistým elektromobilem, kdy RAV4 Plug-in Hybrid urazí na samotnou elektřinu přes 65 km*, tedy více než 50 km vykazovaných v průměru evropskými řidiči při každodenním dojíždění. V režimu čistého elektromobilu (EV) se RAV4 Plug-in Hybrid dokáže rozjet až na 135 km/h bez zásahu spalovacího motoru, a to i za podmínek plného zrychlování.


* v závislosti na nabití baterie a jízdních podmínkách

Vytříbený design

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid přichází na trh s řadou jedinečných stylistických prvků exteriéru, např. tmavou úpravou mřížky chladiče, lemování masky chladiče a protažení světlometů. Při pohledu zpředu zaujme nové metalické lakování spodního lisovaného dílu nárazníku ke zdůraznění šířky a stabilního postoje vozidla. Vzadu je novinkou povrchová úprava s efektem kovu pod zadním sklem nebo černý obklad nástavce pod nárazníkem, diskrétně poukazující na výkonové schopnosti vozu. Nepřehlédnutelný optický paket doplňují nová 18 a 19" kola, kombinující kontrastní lesklé broušené povrchy se šedým nebo černým lakováním.

Pohodlí a styl v interiéru, bez kompromisů

Návrháři věnovali pozornost každé drobnosti v interiéru, včetně nového designu čalounění se žebrovaným vzorem a kontrastním červeným zdobením, odvětrávání sedadel a (na přání) luxusních prošívaných sedadel čalouněných černou kůží s markantním detailem v podobě červeného proužku.


Dominantním prvkem je 9" dotyková obrazovka multimediální soustavy – největší v rámci celé řady RAV4 – zprostředkující vynikající čitelnost a snadné ovládání systému palubní zábavy, informace a funkce konektivity.

Lithium-iontová baterie se díky svým kompaktním rozměrům kompletně vměstná do prostoru pod podlahou. Jelikož do zavazadelníku zasahuje jen nepatrně, zbývá pro náklad velkorysých 520 litrů; nízká zástavba baterie navíc propůjčuje Toyotě RAV4 Plug-in Hybrid nízké těžiště, což přispívá k ještě lepší ovladatelnosti, stabilitě a jízdnímu pohodlí.

Bohatá výbava a stále ve spojení s okolním světem

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid byla navržena k usnadnění života na cestách. Provedení s doposud nejlepší konektivitou v rámci této řady nabízí nejmodernější paket multimédií od Toyoty vč. integrace chytrých telefonů přes Apple CarPlay nebo Android Auto společně s řadou služeb elektronické konektivity, jejichž prostřednictvím můžete např. zkontrolovat stav nabití baterie, naprogramovat dobíjení vozidla nebo na dálku ovládat klimatizaci.

K pohodlí pasažérů přispívá (na přání*) vyhřívání a odvětrávání předních sedadel, vyhřívání zadních sedadel a panoramatické střešní okno, zaplavující kabinu přirozeným světlem; z nabídky technologií a funkcí zaměřených na pohodlí a praktičnost jmenujme vyhřívání volantu, bezdotykové elektrické ovládání pátých dveří se senzorem pohybu nohy nebo praktickou 230V zásuvku v zavazadelníku a plnobarevný HUD displej zprostředkující řidiči nezbytné informace v zorném úhlu pohledu.

*Úroveň výbavy se odvíjí od konkrétního stupně výbavy a volitelných prvků