Start Your Impossible

Toyota partnerem Českého olympijskéhovýboru a Českého olympijského týmu

Jako partner Českého olympijského výboru a Českého olympijského týmu Toyota Česká republika navázala na celosvětové partnerství olympijských a paralympijských her na lokální úrovni. Mezi českými olympioniky je řada ambasadorů Toyoty – snowboardcrossařka Eva Samková i celý snowboardcrossový tým, beachvolejbalistky Markéta Sluková a Bára Hermannová, rychlostní kanoista Martin Fuksa, skateboardista Maxim Habanec, plavkyně Bára Seemanová a bratři David a Tomáš Svobodovi.

Jako partner Českého olympijského výboru a Českého olympijského týmu Toyota Česká republika navázala na celosvětové partnerství olympijských a paralympijských her na lokální úrovni. Mezi českými olympioniky je řada ambasadorů Toyoty – snowboardcrossařka Eva Samková i celý snowboardcrossový tým, plavkyně Barbora Seemanová, rychlostní kanoista Martin Fuksa, oštěpařka Nikola Ogrodníková, skateboardista Maxim Habanec, tenistka Barbora Strýcová, beachvolejbalistky Markéta Sluková a Bára Hermannová a bratři moderní pětibojař David Svoboda a triatlonista Tomáš Svoboda.

Eva Samková

Eva Samková

Eva je královnou světového snowboardcrossu. Svědčí o tom fakt, že z olympiády v Soči přivezla zlato, z Pchjongčchangu 2018 má bronz. V roce 2019 ke své sbírce přidala poprvé i zlatou medaili z Mistrovství světa v USA, bronz vybojovala na Mistrovství světa 2021. V sezónách 2016/2017, 2018/2019 a 2020/2021 se stala celkovou vítězkou Světového poháru. V dětství začínala s lyžováním, v sedmi letech přešla ke snowboardu. Původní freestyle snowboarding ale musel kvůli častým zraněním vystřídat právě snowboardcross. Jejím poznávacím znamením je knírek, který jí přináší štěstí v závodech. Eva je neuvěřitelně optimistickou a pokornou sportovkyní, kterou potkáte vždy s úsměvem na tváři.

Maki a Bára

Maki a Bára

Nejúspěšnější české plážové volejbalistky spolu hrají od roku 2015 a jsou stabilně součástí světové desítky. Na kontě mají řadu medailí všeho druhu, například stříbro z mistrovství Evropy. Společně se probojovaly na olympiádu v Riu, v Tokiu jim nástup do turnaje nakonec bohužel nevyšel. Markéta svoji sportovní kariéru začínala jako sportovní gymnastka, ale pak ji přitáhl volejbal. Bára s volejbalem začala už jako dítě, kdy ji maminka brala s sebou na tréninky na malé vsi. Obě jsou velké milovnice psů a cestování. Rády tráví čas s rodinou a se svými nejbližšími.

Martin Fuksa

Martin Fuksa

Martin vyrůstal v rodině, v níž má rychlostní kanoistika dlouhou tradici. Jeho otec Petr Fuksa je mistrem Evropy i světa, zúčastnil se olympiády v Atlantě roku 1996. Martin v současné době působí v oddílu Dukla Praha, je to dvojnásobný mistr světa a dokonce devítinásobný mistr Evropy. Po Riu se zúčastnil i olympiády v Tokiu, kde vybojoval páté místo a poprvé tu závodil i v deblkanoi s mladším bratrem Petrem. Podařilo se jim skončit v top 10. Jeho pracovitost a odhodlání nejlépe vystihuje motto, které si napsal na svoji RAV4: Vítězové dělají to, co poražení dělat nechtějí.

Max Habanec

Max Habanec

Max jezdí na skateboardu od šesti let a dnes patří na závodech v Česku i ve světě k nejlepším jezdcům. Svoji vášeň k cestování a skejtování spojil v úspěšný skate-dokumentární projekt Skate of Mind. Několikrát vyhrál Mistrovství ČR, dvakrát se stal vítězem závodu světového poháru Mystic SK8 Cup a pravidelně se účastní závodů na všech kontinentech. Vystudoval grafický design a mezinárodní vztahy. Má svůj skejtový obchod craness.cz, v roce 2019 otevřel v Praze vlastní krytý skatepark Maxspace. Během olympijských her v Tokiu navrhl ve spolupráci s Toyotou exkluzivní skatepark, který byl součástí Olympijských festivalů v Praze a v Brně, kde si s ním mohli jeho fanoušci zajezdit. Pro tuto příležitost také vytvořil limitovanou kolekci 100 skateboardových desek.

Bára Seemanová

Bára Seemanová

Nejrychlejší českou plavkyni přivedl k tomuto sportu tatínek, rovněž plavec. První tempa ji naučil u prarodičů v Berounce. Hlavní zlom profesionální kariéry přišel v roce 2015 při nominaci na Evropské hry v Baku, kdy se Bára dostala mezi ty nejlepší. Na olympijských hrách v Riu byla v 16 letech nejmladší členkou výpravy. Drží tituly jako Plavkyně roku, juniorská mistryně Evropy, dvojnásobná šampionka z letní olympiády mládeže v Buenos Aires a nově je držitelkou českého rekordu v kraulařské dvoustovce, díky kterému získala na olympiádě v Tokiu skvělé šesté místo.

David & Tomáš Svobodovi

David & Tomáš Svobodovi

David je olympijským vítězem, mistrem světa i Evropy v moderním pětiboji a držitelem 16 medailí z největších světových závodů. Tomáš se věnuje triatlonu, je dvojnásobným mistrem světa v moderním biatlonu a mistrem Evropy v akvatlonu. David i Tomáš z vlastní zkušenosti ví, že příliš brzké profilování dětí nemusí být vždy ku prospěchu, proto společně rozjeli projekt na podporu vzdělávání a všestranné sportování dětí a založili soukromou sportovní školu Kalokagathia Aliance, na jejíž přípravě se oba aktivně podílí. David zároveň působí i jako trenér ASC Dukla.

Nikola Ogrodníková

Nikola Ogrodníková

Těsně před olympiádou v Tokiu se Nikola stala novou posilou týmu Toyota. Aktuálně nejúspěšnější a nejnadějnější českou oštěpařkou, kterou trénuje atletická legenda Jan Železný. Mistryně České republiky z roku 2020 se přitom až do roku 2007 věnovala sedmiboji.

Barbora Strýcová

Barbora Strýcová

Bára je jednou z nejvýraznějších osobností českého tenisu vůbec. Díky svému emotivnímu pojetí hry si získala přízeň mnoha fanoušků po celém světě. Je bývalou světovou jedničkou ve čtyřhře, majitelkou grandslamového deblového titulu z Wimbledonu a bronzovou olympijskou medailistkou z Ria. Baví ji móda, ekologie a zdravý životní styl. Každoročně pořádá tenisový kemp pro děti U Baru. Momentálně se připravuje na novou životní roli maminky, ale netají se tím, že by si ještě někdy v budoucnu ráda zahrála tenis před diváky na velkém turnaji.