JPN TAXI
Funkčnost vetknutá do tradičního designu
JPN Taxi je označení pro novou flotilu vozů taxislužby v Japonsku, navržených pro cestující všeho druhu – od dětí až po seniory, dokonce i uživatele upoutané na invalidní vozík. Zvolený design chce nahradit tradiční japonské vozy taxi, všem s modernizovaným vzhledem a soudobými prvky výbavy. Vozy taxi v tradičním odstínu koiai (inkoustově modrá) zaujmou svým tradičním vzhledem, nicméně pyšní se veškerou moderní komfortní výbavou.
Pohon
Hybridní elektrický
Spotřeba paliva
5,2 l/100 km
Široké posuvné zadní dveře
Elektricky ovládané
VÝZKUM A VÝVOJ
Kódové označení: Tým Rikša
Tým konstruktérů Toyota s kódovým označením Team Rickshaw (Tým Rikša) aplikoval přístup genchi genbutsu (tj. vlastní ověřování skutečností přímo v praxi). Pracovníci sledovali poskytovatele taxislužeb i provozovatele sociálních zařízení a radili se s odborníky napříč Japonskem. Provedli terénní průzkum využití taxi v nejdůležitějších městech a turistických lokalitách, místech zasažených přírodními pohromami a v nemocnicích. Ve snaze vyvinout lepší vůz taxi dokonce jezdili společně s řidiči taxislužeb, aby získali zkušenosti z první ruky.
Univerzální design pro nejširší spektrum uživatelů.
SNADNÝ PŘÍSTUP
Univerzální design
Vozy JPN Taxi byly navrženy pro snadný přístup nejširšího spektra uživatelů. Disponují zabudovanou rampou pro invalidní vozíky a uvnitř skýtají spoustu místa pro cestující. Design zaměřený na snadný přístup je jedním z důležitých rysů budoucnosti rozšířené a vyspělé mobility. Vůz bude možné zhlédnout na nadcházejících olympijských a paralympijských hrách v Tokiu 2020.