TOYOTA MIRAI – KONCEPT
Vyobrazeno koncepční vozidlo.
Příští generace bezemisního elektromobilu na palivové články
Toyota Mirai první generace, uvedená na trh v roce 2014, prokázala svůj celosvětový potenciál ve využívání vodíkového paliva k zajištění čisté a trvale udržitelné mobility spojením dlouhého dojezdu s rychlým tankováním v čase srovnatelném s běžnými automobily. Jedinými emisemi tohoto vozidla je přitom čistá vodní pára. Mirai Concept je finální verzí vývojové studie Toyoty Mirai druhé generace. Zcela přepracovaná Toyota Mirai je zásadním krokem na cestě k elektromobilům na palivové články (FCEV) s potenciálem dalšího rozvoje vodíkové společnosti, chlubí se výrazně delším dojezdem, lepšími jízdními schopnostmi a elegantním sportovním ztvárněním, které přináší více místa i pohodlí pro celou posádku.
Soustava pohonu
Pohon zadních kol
Dojezdová vzdálenost
Nárůst o 30 %
Počet míst
5
Stylové a moderní vozidlo nabízející vyšší požitek z jízdy
Koncepční model Mirai Concept vznikl s cílem vytvořit takový vůz, který zákazníci budou sami chtít neustále řídit. Vůz, jenž vzbuzuje emoce a chlubí se atraktivním designem i dynamickými schopnostmi a odezvou, která na tváři řidičů vyloudí radostný úsměv. Mirai Concept zaujme svým dynamickým zevnějškem s nízkými křivkami, elegantními proporcemi, štíhlou a napnutou karoserií nebo velkými 20” koly pro efektní a nepřehlédnutelný vzhled. Představí se v nově vyvinutém barevném odstínu (modrá Force), který využívá několik vrstev barevného laku k dosažení mimořádného lesku a hloubky. Interiér obklopuje řidiče, který se může těšit na jednoduché a moderní pracoviště v pohodlném prostředí evokujícím přívětivou atmosféru.
Výrazné zlepšení jízdních vlastností
Nejnovější modulární platforma od Toyoty byla od počátku navržena tak, aby umožňovala zástavbu všech typů pohonu od Toyoty, včetně vodíkových palivových článků. Mirai Concept se navíc díky této platformě pyšní vyšší tuhostí karoserie, která přispívá k větší agilitě a lepší odezvě, stejně tak jako nižším těžištěm, stojícím za mrštností a čitelnou ovladatelností tohoto vozu. Vylepšení systému palivových článků nekončí delším dojezdem a týká se i hladké lineární odezvy při rozjezdu z místa nebo sladění pokynů pedálu akcelerátoru se zrychlováním vozidla. Jízdní chování na zatáčkovitých trasách je hladké a čitelné, zatímco na dálnici se vůz odmění pocitem mimořádného výkonu za všech rychlostí.
Další vývojová fáze technologie FCEV
Mirai příští generace používá kompletně přepracovaný systém palivových článků, včetně sady palivových článků s výrazně lepšími vlastnostmi. Jde zejména o plánované 30% prodloužení dojezdu oproti stávající generaci, mj. i díky větším nádržím na vodík.