Sora – elektrifikovaný autobus na palivové články
Čistší budoucnost leží na pomezí vodíku a kyslíku
Naším cílem do budoucnosti je nahradit tradiční autobusy spalující fosilní paliva městskou hromadnou dopravou na palivové články. Sora (akronym složený z výrazů pro vodní cyklus: sky, ocean, river, air – obloha, oceán, řeka, vzduch), autobus budoucnosti nabízí bezemisní, pohodlnou a stylovou mobilitu.
POHON
TFCS (Toyota Fuel Cell System)
BEZPEČNOST
Systém varování před srážkou
POČET MÍST
79
Trvalá udržitelnost
Pohodlný a ekologický
Autobus Sora, poháněný čistým a obnovitelným vodíkem, zhmotňuje možnosti budoucí dopravy. Nechceme pouze poskytovat přepravu z bodu A do bodu B – naší ambicí je to, aby přeprava byla společensky dostupnější, udržitelná a vyspělá. To je samotnou podstatou našeho designu se zaměřením na potřeby člověka. Toto je budoucnost mobility, jejímž jediným vedlejším produktem je voda.
Sora: „Sky, Ocean, River, Air“ (obloha, oceán, řeka, vzduch)
Technologie
Chytřejší cestování
Futuristické ztvárnění a markantní LED světla nejsou pouze pro efekt. Autobusy Sora podporují vzájemnou komunikaci v „chytrých konvojích“ s cílem šetřit energií a optimalizovat dojíždění. Lze je využívat jako nouzový zdroj energie v případě katastrof, kdy nabídnou kapacitu 235 kWh.* Nepoužívaná sedadla v interiéru lze automaticky složit (japonská premiéra), a vytvořit tak dost místa pro stojící pasažéry nebo dětské kočárky.
*Dodávaný výkon a kapacita může záviset na výkonu napájecího zdroje, množství zbývajícího vodíku a odběru energie.