Martín-De-La-Puente

PARALYMPIJSKÝ TENISTA NA VOZÍKU VĚŘÍ V ÚSPĚCH
MARTÍN
DE LA PUENTE
Obrázek Martina

Při účasti v Riu jsem se naučil, že během toho týdne lze dokázat prakticky cokoli

MARTÍN DE LA PUENTE

Překážkám čelí s úsměvem.
Na sociálních sítích to vypadá, že Martín de la Puente se nikdy nepřestává usmívat. Je tomu tak proto, že nenasytně miluje život. To mu také pomohlo překonat ty nejtěžší okamžiky. Zastavit jej nedokázalo ani to, že se narodil s Proteovým syndromem, extrémně vzácným onemocněním způsobujícím nekontrolovatelný růst tkání. Takže i po 16 operacích se již nemohl dočkat, až se vrátí a opět začne žít. Martín i nadále exceloval jako plavec. Ve vodním pólu. V basketbalu, a dokonce i v šachách. Ale bylo to především nadšení pro tenis na vozíku, díky němuž se stal jedním z nejlepších hráčů světa.

GLOBÁLNÍ TÝM TOYOTA
Martín de la Puente
a jeho příběh 'nemožného'
22. června 1999
Narozen
Španělsko
Země
Tenis na vozíku
Sport
4
Národní mistrovské tituly
Zjistěte, co opravdu milujete, a dejte do toho vše.
Martín dal do tenisu vše. A již v 17 letech byl držitelem tří národních titulů a současně trojnásobným juniorským mistrem světa. Poté se Martínovi splnil sen v podobě účasti na paralympijských hrách Rio 2016. A v touze proměnit svůj sen o medaili z paralympijských her Tokio 2020 v realitu se rozhodl pro velkou oběť: Opustil načas přátele i rodinu, aby mohl trénovat na plný úvazek. Protože pro Martína bylo nemožné nevydat ze sebe na kurtu naprosto vše, ale nekonečně obtížnější bylo nechat rodiče sledovat, že se jeho sny nenaplní.

SKUTEČNÁ ZKOUŠKA SE NEODEHRÁVÁ
NA KURTU.
JE VE VAŠÍ
HLAVĚ.

V touze po dosažení úspěchu a zlata.
Nyní již Martín míří do Tokia. A z účasti v Tokiu nemá jen radost, je přímo v extázi. Globální tým Toyota a hrdostí označuje Martína za týmového kolegu a podporuje jeho snahy nejen o zisk pódiového umístění, ale i dalšího posouvání tenisu na vozíku na nejvyšší úroveň. Martín je vzhledem k neutuchajícímu optimismu a neúnavné soutěživosti inspirací pro náš všechny, kteří chceme naplnit své sny.

ZHLÉDNOUT NEJNOVĚJŠÍ KAMPAŇ
Start Your Impossible
jedním krokem.

Bebe-Vio - Šerm na vozíku

PARALYMPIJSKÁ ZLATÁ
MEDAILISTKA V ŠERMU
NA VOZÍKU
BEBE
VIO
Obrázek Bebe-vio

O tomto zlatu jsem dlouho snila. Nyní jej mám. Nyní je řada na ostatních. Pusťte se do toho a vyberte si nějaký sport, bez ohledu na to, zda máte handicap, nebo jste zcela fit. Je to moc důležité.

BEBE VIO

Bojovnice od samotného začátku.
Bebe Vio je jako kulička pozitivní energie. Nadšená a inspirující. Jejím heslem je „Život je příliš dobrý“. A pokaždé, když vyhraje zápas a vypustí svůj oslavný pokřik, jí můžeme plně věřit.
Svůj nezvyklý šermířský talent ukázala Bebe již v pěti letech. V ladné souhře s fleretem, dynamická na nohou, s bleskově rychlými reakcemi. Ale v 11 letech byla nucena svést svůj nejtěžší souboj, když jí byla diagnostikována meningitida. V důsledku onemocnění jí byly amputovány všechny končetiny, avšak odmítla se vzdát svého snu o mistrovském titulu. A díky své nepolevující pracovitosti to netrvalo dlouho a přivezla domů zlato, čímž inspirovala celý svět.

Globální tým Toyota
Bebe Vio
a její příběh 'nemožného'
4. března 1997
Narozena
Benátky, Itálie
Rodné město
Šerm na vozíku
Sport
2
Zlaté medaile
První kroky na dlouhé cestě.
Cesta k zotavení rozhodně nebyla snadná, ale Bebe pojala rehabilitaci jako kteroukoli jinou výzvu, které kdy čelila: se zuřivě pozitivním přístupem. Po třech měsících intenzivní fyzické terapie zvládla první kroky na protézách. V té chvíli si Bebe usmyslila, že jednou vyhraje zlato v paralympijském šermu. Mnozí pochybovali – a z dobrého důvodu: Ještě nikdy se neúčastnil paralympijský šermíř bez rukou a nohou. Ale Bebe odmítala tyto argumenty poslouchat a pouze říkala: „Nechte mne to zkusit.“ Společně s otcem vytvořili speciální fleret a již po třech letech si vybojovala místo v italském národním týmu.

UJIŠŤUJI VÁS,
NEPOTŘEBUJETE VÍCE,
NEŽ MÁTE.

Neříkejte holce s kordem, že je něco nemožné.
Bebe se pod vedením zlatého medailisty Simoneho Vanniho rozhodla vzít svět šermu útokem a již v roce 2013 v Montrealu poprvé vyhrála závod Světového poháru a následně v roce 2014 i svůj první evropský šampionát. S každým zápasem Bebe zdokonalovala svůj um v přípravě na Paralympijské hry Rio 2016. V Riu pak všechnu dřinu a zasazení bohatě zúročila. Prvním kolem soutěže prolétla bez jediného bodu pro soupeře; následně Bebe po senzační výhře 15:7 s obhájkyní titulu získala zlato.

ZHLÉDNOUT NEJNOVĚJŠÍ KAMPAŇ
Start Your Impossible
jedním krokem.

Alexis Hanquinquant - Para triatlon

TRIATLONISTA SVĚTOVÉ ŠPIČKY
ALEXIS
HANQUINQUANT
Martin Image

Odvaha pro mne znamená věřit v sebe sama a nebát se posouvat své limity

ALEXIS HANQUINQUANT

Nikdy nepolevující zapálení pro věc.
Již od mládí se Alexis koncentroval pouze na jedinou věc: sport. Sebevědomý všeuměl stejně dobře sázel esa jako házel tříbodové koše. Přebytek energie jej přivedl k plně kontaktnímu bojovému umění a ve 24 letech se stal francouzským národním mistrem (86 kg). Vzhledem k výšce 195 cm evidentně nebyl první volbou žádného ze soupeřů! Ještě téhož roku se však v důsledku tragické nehody vydal Alexisův život novým směrem.

GLOBÁLNÍ TÝM TOYOTA
Alexis Hanquinquant
a jeho příběh 'nemožného'
28. prosince 1985
Narozen
Francie
Země
Triatlon
Sport
7
Světový a evropský šampion
Sport, který byl pro mne stvořen.
Srpen 2010 postavil Alexise před novou výzvu. V důsledku nehody strávil několik měsíců v nemocnici, kde prodělal řadu operací. Ačkoli se jeho pravou nohu podařilo zachránit, výsledné kulhání a bolest s ním spojená byla pro sportovce jako Alexis natolik omezující, že se v září 2013 rozhodl nechat si nohu amputovat.

Alexis možná přišel o končetinu, ale rozhodně neztratil svoji ohromnou energii. Poté, co v roce 2015 zkusil štěstí na para triatlonech, si určil cíl stát se mistrem ve všech třech disciplínách. Dnes se Alexis jako vícenásobný evropský a světový šampion v para triatlonu zaměřuje na cíl nový: Tokio.

NEMÁM
HANDICAP,
MÁM JEN
ODLIŠNOST.

Splněný dětský sen.
Poté, co se Alexis v roce 2016 vřítil na scénu pod vedením kouče Nicolase Pouleaua, jen těsně nezvládl kvalifikaci na paralympijský debut v Rio de Janeiru. Díky tvrdé práci a odhodlání, které mu přineslo řadu národních, evropských i světových mistrovských titulů, je Alexis připraven na největší výzvu svého života. Zisk zlaté medaile z paralympijských her v Tokiu.

Zasazení automobilky Toyota

Akio Toyoda nadšeně hovoří s otevřenou náručí.
„Pod touto olympijskou a paralympijskou vlajkou znovu potvrdíme, že sport má sílu lidi spojovat.“

AKIO TOYODA

Prezident, Toyota Motor Corporation
Globální tým Toyota
Poznejte všechny sportovce globálního týmu Toyota.
S hrdostí prohlašujeme, že jsme prvním oficiálním celosvětovým partnerem Mezinárodního olympijského výboru a Mezinárodního paralympijského výboru pro mobilitu a současně zakládajícím členem Olympijského kanálu. Podívejte se na náš seriál Možné, nebo nemožné? a zjistěte, jaké jsou hranice možného ve vašich oblíbených sportech.
Ihned zobrazit