Toyota vodíkový palivový článek

Zanechejte za sebou jen vodu

Naše průkopnická vozidla s vodíkovým palivovým článkem, která se snadno tankují, nabízejí dojezd přes 500 km a nevypouštějí nic jiného než vodu, mají potenciál revoluce ve způsobu naší jízdy. Poté, co jsme v roce 2014 uvedli první sériově vyráběný vůz na vodíkový pohon, posouváme technologii palivových článků s nulovými emisemi do nových výšin díky Mirai druhé generace, vizi čisté mobility, která je na silnicích už dnes.

Další krok k bezemisní jízdě

Místo toho, aby byla poháněna elektřinou uloženou v baterii, vyrábějí vozidla s vodíkovým palivovým článkem elektrickou energii chemickou reakcí mezi vodíkem a kyslíkem v zásobníku palivových článků. Doplňování paliva do vodíkových nádrží z čerpací stanice trvá méně než pět minut a jakmile se vydáte na cestu, budete si užívat jízdu s nulovými emisemi, která je stejně bezpečná, pohodlná a příjemná jako v konvenčním vozidle.

/
Čístá a bezpečná energie

Vodík je čistý, bezpečný a všude kolem nás. Je tak běžný, že tvoří 70 % hmoty ve vesmíru. To umožňuje, aby byl vodík získáván z místních zdrojů a pokud je vyroben z obnovitelné energie, může být zcela bez uhlíkové stopy.

Probíhá celoevropská iniciativa na vytvoření sítě pro tankování vodíku, přičemž přibližně 200 stanic je již otevřeno a každý rok je plánováno otevření dalších. Tankování je bezpečné, snadné a prakticky stejné jako u běžného automobilu.

/
Vodíková společnost
/

Elektrická vozidla na vodíkový palivový článek, jako je Mirai, jsou jen prvním krokem využití vodíkové energie. Jako plnohodnotná alternativa k fosilním palivům má vodík nejen potenciál snižovat globální emise ve veřejné a komerční dopravě, ale otevírá dveře směrem ke společnosti, která je zcela na bázi vodíku.

Technologie vysokozdvižných vozíků a těžkých nákladních vozidel až po lodě Caetanobus a Energy Observer přináší díky technologiím palivových článků Toyota rozdíl na souši i na moři. A od příštího roku bude napájet vodík celou komunitu. Toyota Woven City, prototyp města na úpatí hory Fuji, nabídne plně propojený ekosystém poháněný výhradně vodíkovými palivovými články.