GR Supra Racing Concept
Koncepční závodní vůz

Duch legendární značky Supra se ztělesňuje v novém koncepčním modelu Toyoty. GR Supra Racing Concept ukazuje, že je Toyota připravena vrátit se ke svému vlastnímu sportovnímu autu. Kompaktní závodní koncept plný skutečných emocí nabízí sílu možností a obrovský potenciál, který se osvědčí jak na dráze, tak v ulicích.

Toyota GR Supra Racing Concept

Prověřené uspořádání - motor vpředu, pohon zadní nápravy a gracilní karosérie typická pro vozy typu grand tourer - se vrací v moderním hávu. Je to přirozené, neboť poslední generace Toyoty Supra i po téměř 16 letech od ukončení výroby stále vyvolává mimořádné emoce mezi milovníky rychlosti po celém světě.

Samochód wyścigowy - Toyota GR Supra Racing Concept

Automobil, jenž se představil na letošním Ženevském autosalonu, má vyspělou, lehkou konstrukci a interiér uzpůsobený k extrémní jízdě. Přední a zadní nárazník, difuzor, boční prahy, zrcátka a zadní spojlery byly vyrobeny z lehkých kompozitních materiálů.

Uvnitř najdeme závodní přístrojovou desku, sportovní sedadlo řidiče značky OMP s 5bodovými bezpečnostními pásy a rychle demontovatelným volantem s řadicími pádly. Dvoudveřové kupé představuje ztělesnění filozofie Toyoty, hlásající, že jízda má přinášet skutečnou radost.