TOYOTA C-HR RACING
Nejtvrdší závod světa

V roce 2007 se tým GAZOO Racing poprvé zúčastnil vytrvalostního podniku 24 hodin Nürburgringu. "Nejtvrdšího závodu světa" se každoročně účastní tovární i soukromé týmy z celé planety, které se vrhají na německý okruh o délce 25 km – neblaze proslulý pod označením Green Hell (zelené peklo) – ve snaze zjistit, zda tato výzva není přeci jen nad jejich síly.

/

Do letošního 44. ročníku závodu nasadil tým TOYOTA GAZOO Racing v rámci své desáté účasti v tomto podniku celkem tři vozy: zbrusu novou Toyotu C-HR Racing, Lexus RC a Lexus RC F. Za volantem speciálu Toyota C-HR Racing – závodní verze crossoveru Toyota C-HR, právě uváděného na trh – se střídala čtyřčlenná jezdecká sestava. Po vyčerpávajících 24 hodinách dorazil tým do cíle na mimořádně uspokojivém 84. místě, resp. jako třetí ve své kategorii.

 
/

Závod je nejen skvělým zdrojem poznatků pro další vývoj sériových automobilů, ale i rozvoj vlastních pracovníků. Do vývoje závodního speciálu na danou sezónu se každoročně zapojují naši konstruktéři a specializovaní mechanici, kteří v průběhu samotného závodu získávají nesmírně cenné zkušenosti, o které se dělí se svými kolegy při odlaďování a dalším zlepšování budoucích sériových vozů.