Koncept Toyota C-HR

Podmanivý vzhled, atraktivní jízdní vlastnosti

Na letošním mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu se ve světové premiéře představí nová studie C-HR Concept. Koncept, jejž charakterizuje výrazný designový jazyk s motivem tvaru diamantu, se pyšní požitkem z jízdy vyplývajícím z plně hybridního pohonu; staví na nové podvozkové platformě a posouvá budoucí kompaktní crossover značky Toyota blíže ke konečné podobě sériového modelu, který automobilka představí v příštím roce na autosalonu v Ženevě.


Pohled do budoucnosti

/

Mimořádně pokroková designová studie lehkého, stylového a dynamického crossoveru s hybridním pohonem

Díky svým kompaktním rozměrům, které jej řadí na půl cesty mezi malá a kompaktní SUV (tj. mezi segmenty B a C), může koncept TOYOTA C-HR Concept nabídnout spojení mimořádné agility a flexibilního uspořádání, což uvítají v první řadě uživatelé hledající ideální vůz do města.

Studie vycházející z nové platformy vyvinuté v rámci programu TNGA (Toyota New Global Architecture) byla navržena tak, aby uspokojila volání zákazníků po co nejlepší ovladatelnosti. Ta jde ruku v ruce s novým vylepšeným systémem plně hybridního pohonu, jenž nabízí jedinečný požitek z jízdy sladěný s podmínkami dopravy 21. století a současně je zárukou mimořádně nízké spotřeby paliva.

/
/

Studie C-HR Concept nevystupuje z davu pouze svým jedinečným designem. Jako první v tomto automobilovém segmentu přináší technologii hybridního pohonu. V tomto případě se jedná o nové a prostorově úspornější plně hybridní hnací ústrojí s lehčími komponentami. Využívá výsledků nejnovějšího pokroku v oblasti akumulátorů, elektromotorů a zážehových motorů, a nabízí tak další snížení spotřeby paliva i emisí CO2.

Propracovaný stylistický motiv diamantu

Nová pětidveřová studie C-HR Concept představuje další expresivní interpretaci nového designového jazyka Toyota s motivem tvaru diamantu.

/

Spodní část karoserie pod smyslnými křivkami kompaktního profilu kabiny byla ztvárněna tak, aby naznačovala malé plošky broušeného drahokamu známého svojí mimořádnou tvrdostí.

Nad robustním profilem střední části nárazníku je štíhlá horní část masky chladiče vyvedená do grafické podoby křídla v pohybu, rozpínajícího se elegantně kolem předních rohů vozu. Aerodynamické sdružené světlomety v samotných rozích kombinují vyspělé technologie světel s grafickou podobou tvaru diamantu.

Sebejistý vzhled

Při pohledu z boku zaujmou mnohačetné plošky ve spodních partiích karoserie, atletické podběhy kol a agresivně lomené křivky kolem zadních blatníků, které se staví do protikladu k výjimečně uhlazenému profilu kabiny vozu. .

/


Zajímavým detailem „plovoucí“ střechy, vzniklé plochami v klavírním černém laku, je vzorování, které uvnitř kabiny konceptu C-HR vytváří jedinečně živou hru světel.

Nápadně zúžené prosklení při pohledu zezadu zdůrazňuje široká ramena crossoveru a jeho rozkročený postoj, ještě akcentovaný nápadným difuzorem, integrovanými mlhovými světly a velmi markantními zadními sdruženými světly aerodynamických tvarů, opět s využitím motivu diamantu.

/


Nová vývojová studie C-HR Concept je dalším zhmotněním nové globální vize automobilky Toyota, poprvé představené prezidentem Akio Toyodou v roce 2011.

Toyota si uvědomuje, že Evropa je nejnáročnějším světovým trhem v segmentu malých až středně velkých vozů, a proto tento region zvolila jako testovací území v rámci vývoje budoucích vozů určených pro automobilové segmenty A, B a C (mini, malé vozy, resp. nižší střední třída).