Nejlepší hybrid pro vaše podnikání

O hybridních vozidlech panuje všeobecná představa, že jsou ekologická a proto se stávají oblíbenou volbou podnikatelů. Avšak oproti tomu není pravdou, že všechny hybridy jsou stejné. Jako průkopník na poli hybridního pohonu se můžeme pochlubit více než 20 lety zkušeností na špičce využívání této technologie. Odhalte, proč je Toyota Hybrid tou nejlepší volbou pro vaše podnikání. Od způsobu fungování různých hybridních pohonů až po roli elektrifikace v našich vozidlech.

Jiné hybridní automobily

Fungují všechny hybridy stejně jako Toyota Hybrid?

Pro správce vozových parků usilující o snižování nákladů a zlepšování emisí se vozidla s hybridním pohonem musejí jevit jako jasná volba. Většina výrobců hybridních vozidel sice nabízí úspory a zlepšení celkových ekologických parametrů vozového parku, avšak při bližším seznámení zjistíte, že řada z nich nejde tak daleko jako Toyota Hybrid.

Bezmála každý hybridní automobil na trhu je vybaven technologií vypínání motoru. Ta šetří palivem a snižuje emise vypínáním motoru po zastavení vozidla, například na semaforech, a následným spuštěním motoru před rozjetím vozidla.

Propracovanější hybridní modely využívají elektřinu uloženou v bateriích k posílení výkonu spalovacího motoru, například během předjíždění nebo k napájení palubních spotřebičů, jako jsou světla, klimatizace nebo rádio. Jejich baterie se zpravidla dobíjejí pomocí energie získávané rekuperací při brzdění.

Jedno však tyto hybridní automobily nedokáží - nejsou schopny jízdy čistě na elektřinu z baterie.

Samochody w mieście
Toyota Hybrid

V čem se hybridní vozy Toyota vlastně liší?

Toyota HybridHybridní modely Toyota jsou vozidla s ,,hybridním elektrickým“ pohonem, jelikož využívají dva zdroje energie, jeden benzínový a jeden elektrický. Pohon Toyota Hybrid se od ostatních hybridních řešení liší právě v tom, že využívá dvou zdrojů schopných pohánět vozidlo, a to nezávisle na sobě. Můžete tak využít elektřinu k rozjezdu z místa a poté k pomalé jízdě rychlostí až 25 km/h, což znamená nulovou spotřebu paliva, nulové výfukové emise a prakticky bezhlučnou jízdu až po 50 % celkové cesty.

A jelikož se všechna naše vozidla s hybridním elektrickým pohonem dobíjejí sama, nemusíte je pomocí kabelu zapojovat do elektrické sítě. Je tomu tak, protože naše hybridy využívají ,,rekuperační brzdění“. Když brzdíte nebo jedete ,,na volnoběh“, generátor energie vyrábí elektřinu, která se ukládá do baterie k pozdějšímu využití. To znamená, že na delších pracovních cestách nemusíte zastavovat kvůli časově náročnému a nepohodlnému dobíjení baterie.

Toyota Plug-in Hybrid

Jaké jsou výhody plug-in hybridů?

Pokud se domníváte, že byste v rámci podnikání využili delší jízdy čistě na elektřinu s větším dojezdem díky palivové nádrži a velmi nízkými emisemi CO2, odpovědí může být například Toyota Prius Plug-in Hybrid. Vůz postavený na základech našich stávajících hybridů se zážehovým motorem a elektrickým pohonem je vybaven výkonnější baterií, která umožňuje dojezd přes 50 km čistě na elektřinu rychlostí až 135 km/h.

Jelikož se baterie plug-in hybridu dobíjí za jízdy pouze částečně, k plnému využití elektrického pohonu a snížení spotřeby paliva je nutné k úplnému dobití baterie používat kabel zapojený do elektrické sítě. Prius Plug-in Hybrid lze plně dobít za necelé tři hodiny, a ačkoli to dělat vůbec nemusíte – na rozdíl od elektromobilů – dosáhnete tak nejlepších výsledků. Prius Plug-in Hybrid například dokáže po úplném dobití absolvovat až 1300 km* na jedno natankování nádrže.

Toyota Plug-in Hybrid
Jak dopadne vzájemné srovnání?
Jiný
hybridní automobil
Toyota
Hybrid
Toyota Plug-in
Hybrid
hybrid-business-electric-vehicleJízda v režimu elektromobilu
Inteligentně přepíná na elektřinu během pomalé jízdy ve městě
business-hybrid-cross
business-hybrid-tickbusiness-hybrid-tick
hybrid-business-electric-boostElektrická výpomoc
Elektrická výpomoc pro agilní zrychlování
business-hybrid-tick
business-hybrid-tickbusiness-hybrid-tick
hybrid-business-ancillary-powerNapájení palubních spotřebičů
Baterie slouží k napájení např. světel, klimatizace a rádia
business-hybrid-tickbusiness-hybrid-tickbusiness-hybrid-tick
hybrid-business-energy-recoveryRekuperace energie
Během brzdění se dobíjí hybridní baterie
business-hybrid-tickbusiness-hybrid-tickbusiness-hybrid-tick
hybrid-business-coastingJízda na volnoběh
Při jízdě na volnoběh a zpomalování se hybridní baterie dobíjí
business-hybrid-tickbusiness-hybrid-tickbusiness-hybrid-tick
hybrid-business-start-stopStart & Stop
V dopravních kolonách se spalovací motor automaticky spouští a vypíná
business-hybrid-tick
business-hybrid-tickbusiness-hybrid-tick
hybrid-business-pluginDo zásuvky
Hybridní baterie se plně dobije pouze připojením do elektrické sítě
business-hybrid-crossbusiness-hybrid-crossbusiness-hybrid-tick
Elektromobily

Vyrábí Toyota elektromobily?

Zatímco naše hybridní modely a plug-in hybridní vozidla jsou ideální volbou pro delší cesty, elektromobily s bateriovým pohonem (BEV) jsou stále nejlepší volbou pro krátké jízdy nízkou rychlostí, kde dokáží zlepšovat mobilitu a snižovat znečištění v městském prostředí.

Tato kompaktní vozidla s nulovými emisemi, poháněná pouze bateriemi s rychlým dobíjením, mohou přispět ke zlepšení kvality ovzduší i menšímu dopravnímu zatížení. Jsou tichá, snadno se ovládají a vykazují nízké provozní náklady, což z nich činí dokonalou volbu pro pravidelné dojíždění nebo využití v roli dodávkových vozidel.

Z těchto důvodů počátkem 20. let uvedeme více než 10 elektromobilů s bateriovým pohonem a současně rozšíříme naši modelovou řadu plug-in hybridů a vozidel poháněných palivovými články, ať již k soukromému nebo komerčnímu využití.*
Celková dojezdová vzdálenost je vypočtena na základě nepřerušované cesty v režimu jízdy na elektřinu (po úplném dobití) a jízdy v hybridním režimu při spotřebě 3,4 l/100 km. Uvedené hodnoty jsou údajem pro sériově vyráběné vozidlo v kontrolovaném prostředí ve shodě s požadavky evropské legislativy publikované Evropskou komisí.

Toyota - samochód elektryczny