Zjistěte více o hybridní technologii Toyota

Co je to hybrid

Co je to hybrid

Hybridní automobily Toyota jsou moderní vozy se dvěma vzájemně propojenými pohonnými jednotkami – benzínovým motorem a elektromotorem. Jsou také vybaveny velkokapacitní baterií, která uchovává energii získanou například při brzdění. Tyto tři komponenty spolu efektivně spolupracují, a šetří tak palivo. Baterii navíc není potřeba vůbec dobíjet.

1
2
3
4
1
Baterie
Na rozdíl od lithium-iontových baterií, které známe například z mobilních telefonů a notebooků, se baterie hybridního pohonu nikdy nemůže vybít. Dobíjí se vždy, když vozidlo zpomaluje a – podle potřeby – využívá generátor ke svému dobíjení i pomocí zážehového motoru.
2
ELEKTROMOTOR
Pohání kola vozidla, čímž je zajištěn rychlý rozjezd s maximálním točivým momentem dostupným na vyžádání, stejně tak jako rekuperace energie při brzdění.
Generátor energie
Nabíjí hybridní baterii vozidla.
Planetová převodovka
Rozděluje výkon mezi zážehový motor a elektromotor; nahrazuje tradiční převodovku.
3
Měnič proudu
Měnič proudu je zařízení, které řídí tok elektřiny z baterie nebo do baterie a upravuje energii dodávanou do elektromotoru, čímž zvyšuje jeho výkon na maximum. Toto zařízení dále pohání klimatizaci a udržuje optimální teplotu v kabině i v době, kdy není spuštěn zážehový motor.
4
Zážehový motor
Mimořádně účinný zážehový motor přenáší výkon prostřednictvím převodového ústrojí e-CVT. Tento hospodárný a neuvěřitelně dynamický motor produkuje potřebný výkon a současně dodává energii generátoru k dobíjení baterie.

Co je to Plug-in hybrid

Plug-in hybrid je velmi podobný klasickému plně hybridnímu pohonu Toyota. Má ale jednu velkou odlišnost - nabíjí se ze zásuvky. Díky tomu tak může nabídnout větší dojezd v čistě elektrickém režimu bez spouštění benzinového motoru. Jeho celkový dojezd však není omezen, po vybití energie načerpané ze zásuvky funguje jako hybrid.

Toyota Plug-in

Jak funguje hybridní pohon

Vozidlo může pohánět zážehový motor, elektromotor, nebo oba současně. Všechny součásti hybridního pohonu navzájem spolupracují. Systém automaticky volí ten nejlepší zdroj energie z hlediska co nejúspornějšího provozu při co nejvyšším výkonu. Elektromotor je jako sprinter, který rychle akceleruje a na krátkou vzdálenost je nepřekonatelný. Zážehový motor je spíše vytrvalostním běžcem, který dokáže efektivně hospodařit se svými zdroji.

Hybridní modely

Seznamte se s nejlepšími hybridními vozy na trhu. Toyota v současné době nabízí celou škálu modelů s hybridním a plug-in hybridním pohonem. Níže najdete všechny důležité informace o výbavě, výkonech a ceně těchto automobilů.

[%stripes-alt%]

Fakta a mýty

Okolo hybridů panuje mnoho mýtů, které plynou z neznalosti, fám a neověřených informací. Jedná se však o léty prověřenou technologii. Seznamte se s fakty o hybridech a objevte řadu jejich předností.

Toyota Camry Hybrid

Fakta

Vlastnictví hybridního automobilu znamená nižší znečištění, vyšší úsporu, konkurenceschopnou cenu vzhledem k dostupné výbavě, nízké náklady spojené s vlastnictvím vozidla a spolehlivost opírající se o tradiční kvalitu Toyota.

Poznejte fakta
Toyota Corolla Sedan Hybrid

Mýty

Hybridní automobily Toyota jsou oblíbenou volbou řidičů po celém světě. Na stále rostoucí popularitě hybridních vozidel mají podíl jejich lepší dynamické vlastnosti a vyšší zůstatková hodnota při dalším prodeji.

Odhalte mýty

Historie hybridů

Historie sériově vyráběných hybridních vozů sahá do roku 1997, kdy začala produkce modelu Toyota Prius. Od té doby přestal být hybrid od Toyoty vnímán pouze jako automobil budoucnosti a došlo k zásadní změně v moderních motoristických dějinách.

Toyota Mirai

Toyota Mirai

Nová éra

Toyota Mirai

Vše naznačuje tomu, že jsme nyní v bodě obratu automobilového průmyslu. Pouze my se můžeme rozhodnout, zda chceme, aby byl náš svět bezpečnější, čistší a přátelštější pro současné i příští generace. Toyota Mirai - první sériově vyráběný vůz na vodík nám ukazuje cestu. Nabízí dojezd 550 km, tankování trvá 4 minuty a jeho emise se rovnají nule.
Podívejte se blíže na automobil z budoucnosti.