Brzdové kotouče a destičky Toyota

Vždy bezpečně zabrzdíte

Brzdová soustava má těžký život - musí snášet běžnou provozní zátěž i občasné prudké dupnutí na pedál. Schopnost zastavit a zpomalit, zejména za nepříznivých podmínek nebo v nouzi, plně závisí na výkonu brzd, které jsou nejdůležitějším bezpečnostním prvkem vaší toyoty.

Jak brzdová soustava funguje?

Jakmile sešlápnete brzdový pedál, brzdová kapalina působí tlakem na písty brzdových třmenů na náboji každého kola, čímž dojde k přitlačení brzdové destičky k oběma stranám brzdového kotouče, který se otáčí společně s kolem. Vlivem tohoto tření automobil zpomalí, až nakonec zastaví.

Brzdové destičky a kotouče se časem opotřebují a je nutné je vyměnit, jelikož jízda s opotřebenými brzdami může být nebezpečná. Měli byste dokázat rozpoznat hlavní znaky opotřebených brzd:

  • Pokud vůz při brzdění vybočuje ze směru jízdy, může to být znakem nerovnoměrného opotřebení brzdových destiček.
  • Skřípavé zvuky.
  • Snížená schopnost zastavit.
  • Brzdové kotouče, které mají menší než minimální tloušťku, je nezbytné vyměnit.
/
/

Při použití originálních brzdových destiček a kotoučů Toyota, ať již prvovýbavové nebo ekonomické řady OPTIFIT, můžete bez obav vyrazit na cestu:

  • Veškeré originální brzdové destičky a kotouče značky Toyota jsou vyrobeny ze špičkových materiálů. Byly navrženy a testovány, tak aby zajistily maximální bezpečnost a výkonnost.
  • Účinně fungující brzdy neskřípou. Tichý provoz brzd Toyota mluví za vše.
  • Pro každý z modelů značky Toyota existuje dokonalé řešení, které zajišťuje rychlou výměnu a naprostou kompatibilitu.
  • Naše brzdy byly vyvinuty na základě dokonalé znalosti vozů Toyota, kterou máme pouze my.
  • Brzdové komponenty ekonomické řady OPTIFIT obdržíte za velmi výhodné ceny.

Chcete-li mít jistotu, že jezdíte bezpečně, nechte si brzdové destičky a kotouče pravidelně zkontrolovat v autorizovaném servisu Toyota.

Toyota Brzdové kotouče a destičky

Další originální díly Toyota

Originální díly Toyota Originální díly Toyota Ať už cestujete do školy, na pravidelný nákup nebo vyrážíte na letní dovolenou, Toyota je nedílnou součástí vašeho každodenního života. Právě na to myslíme při vývoji originálních dílů Toyota, které jsou zárukou kvality a dlouhé životnosti vašeho vozu. Originální tlumiče Toyota Originální tlumiče Toyota Účinné tlumiče jsou podmínkou hladké jízdy s vaší Toyotou, ale současně jsou klíčové i z pohledu bezpečnosti. Originální klínové řemeny Toyota Originální klínové řemeny Toyota Motor ve vaší Toyotě spoléhá na dokonalou spolupráci celé řady dalších komponent – o jejichž pohon se stará klínový řemen. Originální spojky Toyota Originální spojky Toyota Plně funkční spojka je podmínkou správného řazení a hospodárné i bezpečné jízdy s plnou kontrolou nad vozem.