Co znamená Hybrid Synergy Drive?

Pokroková hybridní technologie pohonu automobilky Toyota

Seznamte se s výhodami hybridní technologie

Hybrid Synergy Drive (HSD) označuje pokrokovou hybridní technologii pohonu automobilky Toyota, která vhodně spojuje zážehovou jednotku a elektromotor - tedy dva motory v jednom automobilu. Vyvážené spojení obou pohonů poté přináší vyšší výkon a mimořádně nízkou spotřebu paliva. Jízda v čistě elektrickém režimu je navíc naprosto plynulá a neobyčejně tichá.

Hybrid Synergy Drive navíc používá sofistikovaný systém na bázi recyklace energie. Kromě spotřeby energie pro pohon během jízdy, vůz také energii produkuje (např. brzděním). U většiny automobilů je tato energie zcela nevyužitá. Technologie HSD je však schopna tuto energii zachytit, uchovat a opět využít k pohonu elektromotoru.

Dvojí výkon, dvojnásobné potěšení

Nový Auris HSD disponuje dvěma motory – zážehovým a elektrickým. Obě jednotky v synergické spolupráci pohotově nabízejí vyšší výkon i točivý moment, a to ve chvílích, kdy to nejvíce potřebujete. Celkový systémový výkon v tomto případě činí 136 koní. Pokud je zapotřebí posílit dynamiku, např. pro vyšší potěšení z jízdy, stačí stisknout tlačítko Power.

Toyota Yaris Hybrid
  • Jízda do kopce: Vůz je poháněn oběma motory pro co nejlepší dynamiku.
  • Zpomalování a brzdění: Systém rekuperuje kinetickou energii k dobíjení akumulátoru.
  • Předjíždění: Vůz je poháněn oběma motory pro co nejlepší dynamiku.
  • Stání: Oba motory se automaticky vypínají, aby se zbytečně neplýtvalo energií na volnoběžný chod.
Ani kapku paliva navíc

Není tajemstvím, že u většiny vozů při jízdě po městě rychle roste spotřeba paliva. Avšak nový Auris HSD není jako většina ostatních automobilů. Například již tím, že rekuperuje energii a disponuje dvěma různými motory – zážehovým a elektrickým. Obě jednotky v dokonalé spolupráci vykazují kombinovanou spotřebu paliva pouhých 3,8 l/100km. A v režimu jízdy Eco je možné spotřebu dále snížit.

Pokud však nechcete spalovat benzín vůbec, jednoduše zvolíte čistě elektrický režim EV a při rychlosti do 50 km/h si můžete užívat jízdu bez jediné kapky paliva.

Prostor pro vlastní myšlenky

Zvolením režimu EV si budete moci vychutnat neuvěřitelné ticho, které v interiéru nové Toyoty Auris HSD panuje. Čistě elektrický režim samozřejmě neprodukuje žádné emise a poskytuje naprosto plynulou jízdu. Věříte, že i váš vůz může být poklidným místem, kde si užíváte každou chvilku

Snižování emisí

Dokonalým spojením elektromotoru se zážehového agregátu produkuje Auris HSD pouhých 87 g CO2/km, což je na rodinný vůz vskutku pozoruhodná hodnota.

A v režimu EV můžete redukovat emise zcela na nulu pouze tím, že nepřekročíte rychlost 50km