Spolehlivost Toyoty

Zjistěte fakta o spolehlivosti modelů Toyota

Legendární kvalita značky Toyota pramení z naší filozofie neustálého zlepšování. Všechna vozidla navrhujeme s mimořádným důrazem na každý detail. Zákazníci, kteří se rozhodli pro Toyotu, se tak mohou vždy spolehnout na to, že cestují automobilem, který dokáže nabídnout pocit bezpečí a uživatelský komfort po mnoho dlouhých let. Spolehlivost Toyoty se odráží i v oficiálním hodnocení nezávislých výzkumných organizací, stejně tak jako testech realizovaných za těch nejextrémnějších podmínek.

J.D. Power 2017

Americká společnost využívající studii kvality nově pořízených vozů (IQS - Initial Quality Study) při hodnocení spolehlivosti nových automobilů v průběhu prvních 90 dnů po zakoupení.

V aktuálním žebříčku nejhodnotnějších značek světa sestavovaném názorovým časopisem Forbes Toyota opět zaujala nevyšší příčku v motoristické branži, v celkovém hodnocení se pak ocitla na 9. místě mezi takovými firmami, jako je Apple, Google, Microsoft, Amazon a Facebook. Hodnota značky za poslední rok vzrostla o 9 % a odhaduje se na 44,7 mld. dolarů.

Nejhodnotnější automobilové značky v roce 2018 podle časopisu Forbes Nejhodnotnější značky v roce 2018 podle časopisu Forbes

Nejhodnotnější motoristické značky v žebříčku BrandZ 2018

V žebříčku sta nejhodnotnějších značek BrandZ™ zveřejněném analytickou společností Kantar Millward Brown se Toyota pošesté v řadě a pojedenácté v historii umístila na první pozici mezi motoristickými značkami. V odůvodnění bylo vyzvednuto renomé, jemuž se Toyota mezi svými uživateli těší, kvalita a spolehlivost jejích produktů a rozvoj technologií, jakož i dominantní postavení na trhu hybridních vozů.

Žebříček hodnoty značek BrandZ 2018

Consumer Reports 2017

Nejrozsáhlejší test spolehlivosti vozidel v USA pod patronátem vlivné spotřebitelské organizace.

Vozidla Toyota a Lexus dominují žebříčkům spolehlivosti, kde zaujímají první dvě pozice. 14 modelů Toyota je považováno za vůbec nejspolehlivější vozidla v provozu.

Pořadí pro 2018 Změna od r. 2016 Značka Počet modelů Nejméně spolehlivý model Průměrné skóre v hodnocení spolehlivosti Nejspolehlivější model
1
1
Toyota
14 Tacoma 80 GT86
2
1
Lexus
8 GX 77 ES
3
2
Kia
7 Sportage 71 Niro

2017 What Car?

Největší britský spotřebitelský magazín, který již 40 let radí zákazníkům při rozhodování o koupí vozidla, se dotazoval 14 tisíc řidičů na problémy s jejich automobily v posledním roce.

Pořadí Značka Výsledek
1 Lexus 0.0%
2 Mitsubishi 0.0%
3 Toyota 0.0%
4 Suzuki 0.0%
5 Alfa Romeo 0.0%

V hodnocení magazínu What Car? se Lexus celkově umístil na první pozici a Toyota na třetí. Model Toyota AYGO se kromě toho ukázal jako nejspolehlivější městský vůz. Toyota Yaris je zase druhým nejspolehlivějším malým autem, nejvíce spolehlivým rodinným vozem je Lexus CT200h a Lexus IS je druhým nejspolehlivějším manažerským autem.

Toyota je nejhodnotnější automobilovou značkou

Interbrand Logo

Toyota se už tradičně umístila na předních příčkách žebříčku nejhodnotnějších automobilových značek Best Global Brands 2017 od společnosti Interbrand. Toyota se zařadila mezi nejhodnotnější značky světa spolu s takovými firmami, jako jsou Microsoft, Amazon, Coca-Cola nebo Samsung. Největší výrobce hybridních automobilů předstihl například Facebook, Disney a Intel. Autoři žebříčku zdůraznili zapojení Toyoty do vývoje nízkoemisních automobilů.

Toyota :: Best Global Brands 2017

Náklady na údržbu

Toyota
Toyota se umístila na předních místech v žebříčku nejnižších nákladů na údržbu a náhradní díly – hlásí americký portál yourmechanic.com sdružující specialisty na opravy vozidel.

ADAC

Vlivný německý automotoklub, zkoumající spokojenost řidičů na základě hodnocení pohodlí, ergonomie, jízdy, hospodárnosti, ceny, zůstatkové hodnoty a image značky.

Žebříček spokojenosti řidičů
kompaktní vozy

 • 1

  Toyota Auris
 • 2

  Audi A3
 • 3

  Alfa Romeo Giulietta

Žebříček spokojenosti řidičů
MPV

 • 1

  Toyota Verso
 • 2

  VW T5
 • 3

  Seat Alhambra

Milion kilometrů Toyoty PriusO hybridních automobilech koluje řada různých mýtů, ale skutečností je, že i přes pokrokovost samotné hybridní technologie si můžete vychutnávat zcela bezproblémové cestování po mnoho dlouhých let. Nejlepším příkladem je řidič taxi Manfred Dvorak z Vídně, jenž se svojí Toyotou Prius urazil už přes milion kilometrů. Vůz se nikdy neporouchal a nepotřeboval ani výměnu akumulátorů. Vlastně stále jezdí ulicemi Vídně ve výborném stavu.

Nezničitelná Toyota HiluxZařazení Toyoty Hilux do žebříčků spolehlivosti je vlastně trochu nefér vůči ostatním značkám. Skutečně, jak můžete držet krok s vozem, který odolal požáru, zaplavení a demolici budovy, a také jako vůbec první automobil v historii dorazil až na severní pól?