Šermíř Alexander Choupenitch vybojoval na olympijských hrách v Tokiu v roce 2021 ve fleretu bronzovou medaili. Bronz má doma také z mistrovství Evropy v roce 2018. Úspěchů má za sebou celou řadu, a to už od útlého věku. Stal se mistrem Evropy kadetů, na juniorském mistrovství Evropy skončil v letech 2012 a 2013 druhý a v roce 2014 vyhrál. Na juniorském mistrovství světa získal v roce 2013 bronzovou a v roce 2013 stříbrnou medaili, stal se také dvojnásobným vítězem celkové klasifikace juniorského Světového poháru. Přesto věří, že to nejlepší má teprve před sebou. Trénuje v Itálii, a v přípravě mu od začátku roku 2023 pomáhá Toyota Corolla Cross. Ve volném čase Alexander rapuje, vydal několik singlů. V létě pořádá ve svém rodném Brně dětský kemp, kde předává své zkušenosti malým šermířům.
Eva je královnou světového snowboardcrossu. Svědčí o tom fakt, že z olympiády v Soči přivezla zlato, z Pchjongčchangu 2018 má bronz. V roce 2019 ke své sbírce přidala poprvé i zlatou medaili z Mistrovství světa v USA, bronz vybojovala na Mistrovství světa 2021. V sezónách 2016/2017, 2018/2019 a 2020/2021 se stala celkovou vítězkou Světového poháru. V dětství začínala s lyžováním, v sedmi letech přešla ke snowboardu. Původní freestyle snowboarding ale musel kvůli častým zraněním vystřídat právě snowboardcross. Jejím poznávacím znamením je knírek, který jí přináší štěstí v závodech. Eva je neuvěřitelně optimistickou a pokornou sportovkyní, kterou potkáte vždy s úsměvem na tváři.
Nejúspěšnější české plážové volejbalistky spolu hrají od roku 2015 a jsou stabilně součástí světové desítky. Na kontě mají řadu medailí všeho druhu, například stříbro z mistrovství Evropy. Společně se probojovaly na olympiádu v Riu, v Tokiu jim nástup do turnaje nakonec bohužel nevyšel. Markéta svoji sportovní kariéru začínala jako sportovní gymnastka, ale pak ji přitáhl volejbal. Bára s volejbalem začala už jako dítě, kdy ji maminka brala s sebou na tréninky na malé vsi. Obě jsou velké milovnice psů a cestování. Rády tráví čas s rodinou a se svými nejbližšími.
Martin vyrůstal v rodině, v níž má rychlostní kanoistika dlouhou tradici. Jeho otec Petr Fuksa je mistrem Evropy i světa, zúčastnil se olympiády v Atlantě roku 1996. Martin v současné době působí v oddílu Dukla Praha, je to dvojnásobný mistr světa a dokonce devítinásobný mistr Evropy. Po Riu se zúčastnil i olympiády v Tokiu, kde vybojoval páté místo a poprvé tu závodil i v deblkanoi s mladším bratrem Petrem. Podařilo se jim skončit v top 10. Jeho pracovitost a odhodlání nejlépe vystihuje motto, které si napsal na svoji RAV4: Vítězové dělají to, co poražení dělat nechtějí.
Max jezdí na skateboardu od šesti let a dnes patří na závodech v Česku i ve světě k nejlepším jezdcům. Svoji vášeň k cestování a skejtování spojil v úspěšný skate‑dokumentární projekt Skate of Mind. Několikrát vyhrál Mistrovství ČR, dvakrát se stal vítězem závodu světového poháru Mystic SK8 Cup a pravidelně se účastní závodů na všech kontinentech. Vystudoval grafický design a mezinárodní vztahy. Má svůj skejtový obchod craness.cz, v roce 2019 otevřel v Praze vlastní krytý skatepark Maxspace. Během olympijských her v Tokiu navrhl ve spolupráci s Toyotou exkluzivní skatepark, který byl součástí Olympijských festivalů v Praze a v Brně, kde si s ním mohli jeho fanoušci zajezdit. Pro tuto příležitost také vytvořil limitovanou kolekci 100 skateboardových desek.
Nejrychlejší českou plavkyni přivedl k tomuto sportu tatínek, rovněž plavec. První tempa ji naučil u prarodičů v Berounce. Hlavní zlom profesionální kariéry přišel v roce 2015 při nominaci na Evropské hry v Baku, kdy se Bára dostala mezi ty nejlepší. Na olympijských hrách v Riu byla v 16 letech nejmladší členkou výpravy. Drží tituly jako Plavkyně roku, juniorská mistryně Evropy, dvojnásobná šampionka z letní olympiády mládeže v Buenos Aires a nově je držitelkou českého rekordu v kraulařské dvoustovce, díky kterému získala na olympiádě v Tokiu skvělé šesté místo.
David je olympijským vítězem, mistrem světa i Evropy v moderním pětiboji a držitelem 16 medailí z největších světových závodů. Tomáš se věnuje triatlonu, je dvojnásobným mistrem světa v moderním biatlonu a mistrem Evropy v akvatlonu. David i Tomáš z vlastní zkušenosti ví, že příliš brzké profilování dětí nemusí být vždy ku prospěchu, proto společně rozjeli projekt na podporu vzdělávání a všestranné sportování dětí a založili soukromou sportovní školu Kalokagathia Aliance, na jejíž přípravě se oba aktivně podílí. David zároveň působí i jako trenér ASC Dukla.
Těsně před olympiádou v Tokiu se Nikola stala novou posilou týmu Toyota. Aktuálně nejúspěšnější a nejnadějnější českou oštěpařkou, kterou trénuje atletická legenda Jan Železný. Mistryně České republiky z roku 2020 se přitom až do roku 2007 věnovala sedmiboji.
Bára je jednou z nejvýraznějších osobností českého tenisu vůbec. Díky svému emotivnímu pojetí hry si získala přízeň mnoha fanoušků po celém světě. Je bývalou světovou jedničkou ve čtyřhře, majitelkou grandslamového deblového titulu z Wimbledonu a bronzovou olympijskou medailistkou z Ria. Baví ji móda, ekologie a zdravý životní styl. Každoročně pořádá tenisový kemp pro děti U Baru. Momentálně se připravuje na novou životní roli maminky, ale netají se tím, že by si ještě někdy v budoucnu ráda zahrála tenis před diváky na velkém turnaji.
Kristiina je česko‑finská mílařka, mnohonásobná mistryně republiky v bězích na 800 do 5000 metrů. Je majitelkou zlata z Univerziády a několika finských titulů. Svou pozornost si získala především během olympiády v Tokiu 2020. V lednu 2021 se stala maminkou syna Kaapa a v srpnu téhož roku postoupila do olympijského finále v běhu na 1500 metrů v národním rekordu 4:01,23. Ten překonala po 35 letech.
Lukáš je vodní slalomář a kanoista s mnoha úspěchy na kontě: Má stříbrnou medaili z Mistrovství Evropy 2020 v Praze, stejný kov vybojoval i na olympiádě v Tokiu 2020. Vyhrál závod Světového poháru v červnu 2021 v Praze. Je také mistrem světa do 23 let z roku 2013. Jeho otcem je Jiří Rohan, dvojnásobný stříbrný olympijský medailista z Olympijských her v Barceloně 1992 a v Atlantě 1996.
Tokio bylo už třetí paralympiádou, které se atletka Anička Luxová zúčastnila. Na první v Londýně jí bylo pouhých 15 let, v Riu zase poprvé vrhala koulí. Předtím se totiž věnovala sprintu, jenže po operaci zkrácené achillovky se přeorientovala na vrh. Tokio konečně proměnila ve vytoužený úspěch a přivezla si bronz z vrhu koulí. Úspěch oslavila pořádnou porcí zmrzliny a hned se začala připravovat na Paříž 2024.