Toyota spolupracuje s českými firmami

Každý rok v Toyotě rozšiřujeme spolupráci s dalšími českými i mezinárodními firmami, jejichž vozové parky se tak plní auty s nejmodernějšími hybridními technologiemi, a společně se tak snažíme přispívat ke zlepšení ovzduší našich měst.

Zdravé sušenky rozvážejí hybridní vozy

Zdravé sušenky rozvážejí hybridní vozy

Hybridním vozům od Toyoty dala přednost například firma Fammilky vyrábějící zdravé pečivo. Jde o ryze českou rodinnou firmu z podhůří Beskyd, která na trhu působí od roku 2003. Mezi její výrobky patří například Beskydské máslové sušenky nebo Ovesná svačinka, která je bez palmového tuku, bez barviv a konzervantů a s vysokou výživovou hodnotou.

„Nabízíme zákazníkům zdravější a funkčnější variantu mlsání,“ říká Lukáš Vitásek ze společnosti Fammilky. Do jejího portfolia přibyla v roce 2019 ještě výroba vlastních čokoládových pralinek z luxusní italské, belgické a švýcarské čokolády. Zaměstnanci beskydské firmy jezdí k zákazníkům hybridními crossovery C-HR. Oblíbili si jejich neotřelý design.

„Sledujeme trendy nejen v potravinářství, a proto jsme se rozhodli pro hybridní vozy, které jsou šetrnější k životnímu prostředí,“ popisuje Vitásek „Tento model mě okamžitě přesvědčil, je to velmi atraktivní auto. Jeho šetrný hybridní pohon pak jen potvrdil, že to byl krok správným směrem,“ dodává Lukáš Vitásek.

Za zákazníky jedině v hybridu

Za zákazníky jedině v hybridu

Společnost Pruniwerk, která se zabývá výrobou hliníkových produktů, zvolila pro svůj tým hybridní vozy Toyota, a to kvůli ekologické stránce, nízké spotřebě, ale i vysoké kvalitě a spolehlivosti.

“Je dobré zahodit předsudky, jak má vypadat firemní park a jít s dobou. Hybridní Toyotu využívám pro cesty za zákazníky i v osobním životě. Je cenově dostupná, na vysoké úrovni zpracování a spolehlivá,” uvedl Kamil Rziepěla z Pruniwerku.

Bezpečí s hybridem

Bezpečí s hybridem

Společnost Securitas zaměřená na bezpečnostní služby se spoléhá na vozy Toyota, které jsou klíčové pro setkání se zákazníky i běžný provoz firmy. Pro rozmanitost účelů má společnost ve svém portfoliu Toyotu Corollu, Camry, Yaris a Proace.

„Tím jsme pokryli všechny potřeby našich oddělení od provozních přes servisní techniky až po vyšší management,“ uvedl Lukáš Crha ze Securitasu.

Hybridní Taxi

Toyota - Hybridní Taxi

Řidiči taxi i celé taxikářské společnosti čím dál častěji sahají namísto dieselových vozů po hybridních autech. Důvodem jsou nižší provozní náklady i nižší náročnost na údržbu.

Několik desítek vozů Toyota Auris Touring Sports má ve své flotile od roku 2015 pražská firma Kurýr Taxi a řadu let hybridy využívá i severomoravská společnost Cool Taxi.

Taxi, které jezdí především po městě, dokáže jet i polovinu času pouze na elektřinu, je tiché a během noci neruší obyvatele.

Firma, která si do svého vozového parku nakoupí na 3 roky desítku aut s hybridním pohonem, může dle statistik ušetřit ve srovnání s využíváním stejného počtu běžných dieselových vozů až 100 000 Kč. Do ovzduší zároveň unikne o celých 19 tun emisí CO2 méně.

„V noci tiše díky elektromotoru přijedeme pro zákazníka a nerušíme okolí. V zimě se úspora nákladů pohybuje kolem 20 %, v létě je to 30 až 35 %”, říká řidič Cool Taxi Havířov Michal Juriček.

Baník zlepšuje ovzduší v Ostravě

Baník zlepšuje ovzduší v Ostravě

Fotbalový klub Baník Ostrava se rozhodl přispět ke zlepšení ovzduší ve svém městě a pořídil si hybridní auta, která mají výrazně nižší emise a po městě se pohybují většinu času bez hluku.

Vyslyšel tak volání meteorologů po omezení aut se spalovacím motorem v severomoravské metropoli. Baník tak nyní má 30 nových osobních aut značky Toyota ve spolupráci s Autobond Group, která se stala hlavním partnerem klubu. Management, trenéři, členové realizačního týmu i hráči tak nyní jezdí novými modely C‐HR, RAV4 a Corolla.

„Naše klubová auta přispějí ke snižování emisí skleníkových plynů a dalších znečišťujících látek v ovzduší Ostravy. Je to náš malý příspěvek ke kampani za čistou Ostravu”, říká obchodní a marketingový ředitel Baníku Jindřich Středula.

Budoucnost bez kouře

Budoucnost bez kouře

Budování budoucnosti bez kouře má v plánu globální tabákový koncern Philip Morris International. Zástupci jeho české pobočky ve spolupráci s Toyotou převzali v říjnu 2018 11 vozů Toyota Auris s hybridním pohonem.

Ty jsou určeny pro členy týmu odpovědného za prodej výrobků se sníženým rizikem, kam spadá i revoluční zařízení na zahřívání tabáku IQOS. IQOS neprodukuje kouř ani popel, eliminuje množství vdechovaných škodlivin a není cítit tolik jako klasické cigarety, čímž přispívá k zachování vyšší hodnoty vozu po kuřákovi. Díky společnému partnerství tak během následujících 3 let unikne do ovzduší o 19 tun emisí CO2 méně než v případě provozu stejné flotily s dieselovým motorem.

„Vizí společnosti Philip Morris je budoucnost bez kouře. Proto jsme pro naši firemní flotilu zvolili vozy Toyota Auris s hybridním pohonem. Ty mají se zařízením IQOS společného jmenovatele - opouštějí tradiční model spalování a sází na špičkové moderní technologie”, upřesňuje István Borus, obchodní ředitel společnosti Philip Morris ČR a. s.

Anytime Carsharing nabízí 100 vozů ke sdílení

Anytime Carsharing nabízí 100 vozů ke sdílení

Anytime Carsharing nabízí Pražanům hybridní vozy Toyota Yaris s automatickou převodovkou a parkovací kamerou ke sdílení. Prvních 100 klientů se zaregistrovalo do služby během několika hodin. K registraci a využití carsharingu slouží mobilní aplikace. Klíče ani vstupní kartu zájemce nepotřebuje, vozidla se odemykají a zamykají právě přímo z aplikace. Cesty lze podnikat po celé ČR od 1,99 Kč za minutu použití a auto nakonec nechat kdekoli po Praze.

Anytime je jedním z největších poskytovatelů sdílení vozidel na světě a prvním nadnárodním hráčem, který přišel i do Česka, kde carsharing preferuje před klasickou autopůjčovnou celkem 69 % řidičů.

„Registrace pro nové klienty jsme spustili na začátku dubna spolu s akcí 40 min jízdy zdarma. Velice brzy nám český trh prokázal svůj nevyužitý potenciál. Prvních 100 uživatelů se registrovalo během několika hodin”, říká ředitel Anytime carsharing ČR Milan Beutl.

Hybridem Toyota do Safari Parku Dvůr Králové

Toyota Yaris - Safari Park Dvůr Králové

Pro návštěvníky Safari Parku Dvůr Králové i pro ubytované hosty v Safari Park Resortu jsou od začátku června připraveny k zapůjčení dvě hybridní vozidla Toyota Yaris pro projížďky do Afrického a Lvího safari.

Projekt chce podpořit využívání k přírodě šetrnějších hybridních automobilů spojujících provoz na benzín a elektrickou energii. Doba projížďky je stanovena na 45 minut. Zapůjčení vozu je pro veřejnost zdarma, hradí se pouze jízdenka do safari. Rezervace vozu je možná na webových stránkách Safaripark.cz.

„Auta, která úplně nebo i částečně využívají elektrický pohon, snižují množství emisí vypouštěných do ovzduší, proto přesně tento typ dopravy chceme podporovat i my v safari parku”, říká jeho ředitel Přemysl Rabas.

Galerie videí