Bateriové elektromobily Toyota

Objevte svobodu spočívající v nulové spotřebě paliva a cestování zcela bez emisí.

Elektromobily nové generace s bateriovým pohonem využívají našich bezkonkurenčních zkušeností na poli elektrifikace a zprostředkují nekompromisní spojení výkonu, spolehlivosti a jízdních schopností. Všechny tyto elektromobily jsou poháněny samotnou elektřinou z baterie, nespotřebovávají žádné palivo a neprodukují žádné emise.

V příštích pěti letech Toyota plánuje uvést na trh nejméně deset nových vozidel s nulovými emisemi, jejichž prvními reprezentanty jsou modely Toyota bZ4X a PROACE Electric.

Všechny výhody čistě elektrického pohonu

Jelikož elektromobily využívají pouze energii z baterie, nespotřebovávají žádné palivo a ani neprodukují žádné emise. Nabízejí jednoduché nabíjení, kultivované cestování a opojný zátah díky maximu točivého momentu již od nulových otáček elektromotoru; samozřejmostí jsou i nižší provozní náklady než u vozů s klasickým pohonem. A jelikož pomáhají zlepšovat kvalitu ovzduší ve městech, můžete je bez obav používat v nízkoemisních zónách nebo zónách se zpoplatněným vjezdem.

/
Nabíjení vašeho elektromobilu

Nabíjení bateriového elektromobilu je jednoduché a pohodlné, ať již nabíjíte doma, v kanceláři či na cestách na některém z rychlonabíjecích míst, jejichž počet neustále roste.

/
Nabíjení doma Bateriový elektromobil Toyota můžete nabíjet i prostřednictvím domovní zásuvky. Jde však zpravidla o nejpomalejší způsob nabíjení, ideální pro nabíjení přes noc v případech, kdy není k dispozici wallbox.
/
Vyhrazené nabíjení Jedná se o nejčastěji požívané nástěnné nabíječky, které vídáme v garážích obytných domů, podél silnic nebo na parkovištích u mnoha kancelářských komplexů. Tyto vyhrazené jednotky poskytují 2x až 5x rychlejší nabíjení než standardní domovní zásuvka.
/
Rychlé nabíjení Rychlonabíjecí místa nalezneme na řadě veřejně přístupných míst, od dálničních odpočívadel přes čerpací stanice až po supermarkety. Tyto mimořádně efektivní jednotky jsou téměř vždy někde poblíž a mohou posloužit k částečnému dobití vašeho vozu již za necelou hodinu.
Stabilní energie

Podobně jako vše od Toyoty jsou baterie našich čistě elektrických vozidel konstruovány tak, aby dlouho vydržely. Pro cestování bez obav se na všechny baterie vztahuje záruka po dobu 8 let / 160 tisíc kilometrů.

Náš systém zpětného odběru garantuje, že když baterie elektromobilu dospějí ke konci životnosti, bezpečně a zodpovědně se o ně postaráme. Autorizované servisy Toyota v současnosti odebírají přes 90 % našich baterií, přičemž cílem je recyklovat před 50 % hmotnosti všech hybridních baterií.

/
Představujeme řadu Toyota bZ
/

Vítá vás nová dílčí značka bZ, reprezentující vozidla řady Toyota bZ. Naše pestrá paleta bateriových elektromobilů příští generace jde za nulovou hranici s cílem změnit současný způsob života i cestovatelské zkušenosti lidí. První modelem řady Toyota bZ je podmanivá Toyota bZ4X s plánovaným uvedením na trh v polovině roku 2022. Nenechte si ji ujít.

Seznámení s Toyotou bZ