Vítězstvím náš závod pouze začíná

V návaznosti na pozoruhodný vítězný hattrick v závodu 24 hodin Le Mans se legendární TS050 Hybrid chystá předat žezlo nástupci — a zanechává za sebou úchvatnou sérii rekordů, včetně historicky nejrychlejšího kola v závodu Le Mans. Ve šlépějích legendy TS050 Hybrid má nyní kráčet netrpělivě očekávaný model 2021, navržený v souladu s novými předpisy kategorie 'Hypercar' a postavený na aktuálně vyvíjeném sériovém modelu GR Super Sport.

Ještě více vzrušení, nové výzvy, větší zábava. Neustálé přetváření a boření zažitých přístupů – to je nepolevující snaha o průběžné vylepšování naší hybridní technologie.

Protože nejtěžší výzvy jsou ty, které nás pohánějí kupředu.

Sledujte nejnovější zprávy, videa a události

GR Super Sport

Pracujeme na vývoji hybridního supersportu inspirovaného vítěznými technologiemi, které dokonale prokázaly své kvality v závodu Le Mans.

Zájemci se již mohou registrovat!

Video ke konceptu GR Supra Concept

Vrchol v otázkách výkonu a ekologických parametrů

Vítězství Toyoty v závodu 24 hodin Le Mans v letech 2018, 2019 a 2020 neomylně svědčí o tom, že hybridní technologie našeho vozu GR Super Sport Concept příští generace byla důkladně otestována i v závodních podmínkách. Poté, co jsme tuto technologii prověřili pod tlakem extrémních požadavků na ekologické parametry i výkon, se můžeme pustit do další výzvy. Na závodní speciály a jejich hybridní technologii, odladěnou v pekelných podmínkách soubojů na trati, navážeme vývojem ještě atraktivnějších sportovních vozů. Bez ohledu na další rozmach elektroniky a digitálních technologií v příštích letech jsme plně odhodláni vyrábět vozy, jejichž řízení si prostě zamilujete. Cílová čára je současně i začátkem – naší budoucí výrobní řady.

/
Specifikace pohonné jednotky
Motor V6 Twin-Turbo s přímým vstřikováním paliva
2,400cc
Systémový výkon: 735 kW/1000 k (spalovací motor + elektromotory hybridního pohonu)
Toyota Hybrid System – Racing (THS-R)
Proč hybridní pohon?
Hybrid neodmyslitelně spojený s výkonem

Pozoruhodný speciál TS050 HYBRID je zhmotněním mimořádné rychlosti a pozoruhodně nízké spotřeby paliva.

/
/
Spalovací motor:
2,4 litru V6 s přímým vstřikováním paliva, dvojité přeplňování
/
Systém hybridního pohonu:
Toyota HYBRID - System Racing (THS-R)
/
Nejvyšší rychlost:
Přes 330 km/h
/
Baterie:
Super lehká, lithium-iontová

“Chci se osobně zasadit o to,
aby automobily přinášely radost
i v příštích 100 letech.”
Akio Toyoda

Na samotném limitu v závodních podmínkách, se zkušenostmi z provozu

Za limitních podmínek se toho dokážeme hodně naučit. Vytrvalostní šampionát (WEC) nám pomáhá výrazně posouvat vývoj našich hybridních modelů určených pro běžný trh, od otázek rekuperace energie až po chlazení baterií a další zmenšování rozměrů.

/
Poznejte tým

Náš nadnárodní tým spojuje bohaté motoristické zkušenosti z celého světa. V sezóně WEC 2018-19 do týmu nastoupil i dvojnásobný mistr světa Formule 1 Fernando Alonso, který si tím konečně splnil svoji dávnou touhu utkat se o vítězství v závodu Le Mans.

Poháněn kupředu svojí vášní: Příběh Mika Conwaye

Mike Conway, závodní jezdec týmu TOYOTA GAZOO Racing, vypráví o obětech a překážkách i své závodní vášni, která jej pohání již od samotného počátku.

Jezdec 1
Vůz: č. 7

Jezdec: Mike Conway
Stát: Velká Británie 
Největší úspěchy: Vítěz na okruzích v Monaku, Macau a Long Beach, vítěz světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA 2019-2020

Jezdec 1
Vůz: č. 8

Jezdec: Sébastien Buemi
Stát: Švýcarsko
Největší úspěchy: Vítězství ve světovém šampionátu vytrvalostních soutěží 2014 a 2018-19

Jezdec 1
Vůz: č. 7

Jezdec: Kamui Kobajaši
Stát: Japonsko
Největší úspěchy: Pódiové umístění v soutěžích F1, vítěz pole position v závodu 24 hodin Le Mans 2017 a vítěz světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA 2019-2020

Jezdec 1
Vůz: č. 8

Jezdec: Kazuki Nakadžima
Stát: Japonsko
Největší úspěchy: Vítěz pole position v závodu 24 hodin Le Mans 2014 a vítěz světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA 2018-19

Jezdec 1
Vůz: č. 7

Jezdec: José María López
Stát: Argentina
Největší úspěchy: Vítěz světového šampionátu cestovních vozů 2014, 2015, 2016 a světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA 2019-2020

/
Vůz: č. 8

Jezdec: Brendon Hartley 
Stát: Nový Zéland
Největší úspěchy: Dvojnásobný vítěz šampionátu WEC a vítěz závodu 24 hodin Le Mans 2017

TOYOTA GAZOO Racing

WRC Global

WEC (TOYOTA MOTORSPORT GmbH)