Naše cesta za vrcholnými úspěchy v soutěžích WRC

Po zisku titulu mistra světa ve světovém rallyovém šampionátu FIA v kategorii továrních týmů v roce 2018 a následně titulu šampiona v kategorii závodních jezdců v letech 2019 a 2020 bude tým TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team pokračovat v dalším posouvání hranic. Osvědčený Yaris WRC i přes svůj nový vzhled zapěje po pěti závodních sezónách svoji labutí píseň před rallyovým šampionátem 2022, kdy vstupují v platnost nové technické předpisy.

To nejlepší cvičiště

Impozantní skoky, úžasné drifty a dechberoucí maximálky ve WRC jsou vrcholnou zkouškou odolnosti, kvality a spolehlivosti. Po 17leté přestávce a návratu v roce 2017 jsme připraveni bojovat na těch nejextrémnějších cestách světa a naplnit náš cíl vyrábět stále lepší automobily pro všechny.

Jari-Matti Latvala coby celkový vítěz 18 podniků WRC je nejzkušenějším jezdcem v historii WRC. Součástí příběhu týmu Toyota GAZOO Racing World Rally Team je od samotné premiéry v roce 2017. V nové roli šéfa týmu naváže na dosavadní snahy vyvíjet
stále lepší automobily.

Zrozen k výkonům

Nové válečné zbarvení vozu se podobá novému monopostu GR010 HYBRID ze světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA – a hrdě prezentuje kultovní znak GR, společně používaný závodními i běžnými silničními vozy Toyota, při jejichž vývoji se uplatnily poznatky získané týmem v soutěžích WRC. Yaris WRC je novou generací vozu pro rallyové mistrovství světa, jenž využívá vysoce výkonný spalovací motor, inteligentní systém pohonu 4WD a pečlivě odladěnou aerodynamiku. Yaris WRC v provedení 2021, stále nabitý energií po úspěších v šampionátu 2020 a vyzbrojený užitečnými lekcemi za čtyři roky nelítostných bojů, je připraven posouvat hranice možného a nemožného na nejnáročnějších rallyových tratích světa.

/
/

Motor:

1,6 litru, řadový čtyřválec, přímé vstřikování paliva.

02

Maximální výkon:

Přes 380 PS

03

Nejvyšší rychlost:

201 km/h (podle převodového poměru) – převody jsou voleny pro optimální zrychlení a odezvu

04

Rozměry a hmotnost:

Délka: 4085 mm (vč. aero prvků)
Šířka: 1875 mm
Výška: nastavitelná
Rozchod: nastavitelný
Rozvor: 2511 mm
Min. hmotnost: 1190 kg

Náročné podmínky jsou často těmi nejlepšími

Asfalt
Klikaté silnice, nemilosrdné zatáčky a odolné tvrdé obutí. V rychlých soutěžích, jakou je i belgická Ypres Rallye, je snížený podvozek naprostou nutností.

Šotolina
Vyjeté koleje, kamenité povrchy a obutí nejrůznějšího složení. Chilská rallye, doprovázená vysokými teplotami, je příkladem podniku, kde se uplatní zvýšený podvozek pro šotolinové povrchy.

Sníh
Namrzlé vozovky, sněhové závěje a pneumatiky s hřeby. V zimních soutěžích, jakou je i Rallye Finsko, je nastavení podvozku pro nezpevněné povrchy naprosto zásadní.

/
Nový GR YARIS. Nekonečná radost.
/

GR Yaris, vyvinutý s odborníky z týmu Toyota GAZOO Racing World Rally Team, je postavený na pokročilé technologii včetně GR-FOUR, našem prvním sportovním systému 4WD poprvé po 20 letech a opojném 1,6litrovém 3válcovém přeplňovaném motoru. GR Yaris pochází z WRC a přináší nekonečné potěšení z každé jízdy.

Objevte GR Yaris

Seznamte se s týmem

Výhodou týmu v sezóně 2021 bude silná kontinuita, zejména s ohledem na složení jezdců, neboť všechny tři sestavy zůstávají po druhou sezónu beze změn. Vedení týmu se nově ujímá Jari-Matti Latvala, nejzkušenější jezdec v historii WRC, jehož cílem je navázat na práci předchůdce Tommiho Mäkinena, čtyřnásobného mistra světa ve WRC.

/

Akio Toyoda

Zakladatel týmu / prezident společnosti Toyota Motor Corporation

/

Jari-Matti Latvala

Šéf týmu

/

Vůz č. 1

Jezdec:  Sébastien Ogier

Země: Francie

Klíčové úspěchy: Sedm mistrovských titulů ve WRC 2013-2018 a 2020

/

Vůz č. 1

Navigátor: Julien Ingrassia

Země: Francie

Klíčové úspěchy: Sedm mistrovských titulů ve WRC 2013-2018 a 2020

/

Vůz č. 33

Jezdec: Elfyn Evans

Země: Velká Británie

Klíčové úspěchy: První vítězství ve WRC na RAC Rallye (2017) a vicemistr ve WRC (2020)

/

Vůz č. 33

Navigátor: Scott Martin

Země: Velká Británie

Klíčové úspěchy: 2016: první pódiové umístění ve WRC (Finsko) a vicemistr ve WRC (2020)

/

Vůz č. 69

Jezdec: Kalle Rovanperä

Země: Finsko

Klíčové úspěchy: Mistrovský titul ve WRC 2 Pro (2019) a 5. místo ve WRC (2020)

/

Vůz č. 69

Navigátor: Jonne Halttunen

Země: Finsko

Klíčové úspěchy: Mistrovský titul ve WRC 2 Pro (2019) a 5. místo ve WRC (2020)

Klíčové okamžiky sezóny
TOYOTA GAZOO Racing a poslední novinky z jednotlivých podniků WRC